Πουρσαϊτίδης: «Ήμαστε μια οικογένεια»

Ο τεχνικός της Νέας Σαλαμίνας νιώθει υπερήφανος για τους ποδοσφαιριστές του

Ο τεχνικός της Νέας Σαλαμίνας Σάββας Πουρσαϊτίδης μοίρασε συγχαρητήρια μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ με 0-1. Επίσης, αποκάλυψε πως ο πρόεδρος της ΑΕΚ Άνδρος Καραπατάκης έδωσε συγχαρητήρια στην ομάδα του.

Αναλυτικά:

«Σήμερα οι ποδοσφαιριστές μου επιβεβαίωσαν πως δίκαια βρίσκονται στα ψηλά. Είμαστε μια οικογένεια. Σήμερα είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που έχει στόχο το πρωτάθλημα. Μας πίεσαν, είχαν την κατοχή, στο πρώτο ημίχρονο μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλο τέρμα. 35 λεπτά ήμασταν καλοί, ή ΑΕΚ μας πίεσε στο τελευταίο 10λεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Δεν ήταν εύκολο απέναντι στην ΑΕΚ που είναι μια ποιοτική ομάδα να έχουμε τον έλεγχο στην επανάληψη. Κρατώ το ομαδικό πνέυμα από τους παίκτες μας. Ήταν μια μαγική χρονιά για όλους μας και εύχομαι και το 2019 να είναι ανάλογη. Ήρθε ο πρόεδρος της ΑΕΚ και μας έδωσε συγχαρητήρια παρά την πίκρα του, η φιλοξενία ήταν άψογη. Τέτοιους ανθρώπους τους χρειαζόμαστε στο ποδόσφαιρο μας. Καλές γιορτές σε όλους και καλή συνέχεια στην ΑΕΚ.»

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση