Ποντικός: «Με έχουν ενημερώσει πως ήταν ξεκάθαρο πέναλτι στο φινάλε»

Δηλώσεις του τεχνικού της Καρμιώτισσας

Η Καρμιώτισσα έμεινε στην ισοπαλία με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος» στο 1-1. Μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός της Καρμιώτισσας, Γιαννάκης Ποντικός τόνισε πως η ομάδα του έπαιξε πολύ καλά στο Β’ ημίχρονο ενώ σημείωσε πως δεν ξέρει γιατί ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν πήγε στο VAR στην τελευταία φάση του αγώνα για να δώσει πέναλτι.

Αναλυτικά:

«Στην αρχή ο αντίπαλος ήταν καλύτερος από εμάς και μας δημιούργησε προβλήματα. Στην πορεία αλλάξαμε το σύστημα με μια εσωτερική αλλαγή. Στο δεύτερο ημίχρονο είχε μεγάλες προϋποθέσεις και ευκαιρίες για να πάρουμε τη νίκη. Είμαι περίεργος να δω την τελευταία φάση και γιατί δεν πήγε στο VAR. Με έχουν ενημερώσει πως είναι ξεκάθαρο πέναλτι. Οι ποδοσφαιριστές μου προσπαθούν σε κάθε παιχνίδι να παίξουν επιθετικό ποδόσφαιρο και είναι άξιοι συγχαρητηρίων. Η Νέα Σαλαμίνα είναι σε δύσκολη θέση και είναι κρίμα μια τέτοια ομάδα, με το μέγεθος και τον κόσμο που έχει να πάει στην Β’ κατηγορία. Τους εύχομαι καλή επιτυχία».