«Φιλί ζωής» με τεσσάρα!

Η Καρμιώτισσα υπέταξε την ΕΝΠ και ελπίζει σε παραμονή

Μεγάλη νίκη για την Καρμιώτισσα που επικράτησε της ΕΝΠ με 4-2 στο «Στέλιος Κυριακίδης» στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της β΄ φάσης του πρωταθλήματος Cyta. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Ρομό και Χατζηβασίλης που σκόραραν από δύο φορές στο ματς. Με την νίκη της αυτή η Καρμιώτισσα πάει στους 21 βαθμούς και θα παλέψει μέχρι τέλους τις πιθανότητες της.

Α’ Ημίχρονο

Μόλις στο 5ο λεπτό η Καρμιώτισσα έφτασε πολύ κοντά στο γκολ με το σουτ του Χατζηβασίλη από πλάγια θέση αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Ωστόσο τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Ο Ρομό μετά από πάσα πάρε-βάλε του Σάσι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 1-0.

Στο 22’ η ΕΝΠ ισοφάρισε καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο, ο Ρομό στην προσπάθεια του να διώξει, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο ίδιος παίκτης στο 33’ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του αφού μετά από εκτέλεση κόρνερ έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 2-1 για την Καρμιώτισσα.

Β’ Ημίχρονο

Η Ένωση προσπάθησε στο 2ο ημίχρονο να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν δεν κατάφερε να κάνει το 2-2.

Αντί αυτού, η Καρμιώτισσα σκόραρε για τρίτη φορά στο ματς με τον Χατζηβασίλη που νίκησε με λόμπα τον Γκατσέφσκι για το 3-1.

Στο 90’ η ΕΝΠ μείωσε σε 3-2 με το πολύ ωραίο γκολ του Φελίπε, ωστόσο στο 94’ ο Χατζηβασίλης έκανε το 4-2 και κάπου εκεί τελείωσε το ματς.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Καρμιώτισσα: Κίττος, Στυλιανού, Ευσταθίου, Ρομό, Χριστοφή, Πέρεζ, Ι.Σάσι, Μ.Σάσι (Ντουάρτε 67'), Χατζηβασίλης, Χρίστου, Ρέινολντς

ΕΝΠ: Γκατσέφσκι, Μπάρνι, Ιρέπ (Θεοδώρου 40'), Λουσέρο, Γκάντο, Κοσμάς, Μπαρμπόσα, Κοτσώνης, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Νγκο

Σκόρερς: Ρομό (2), Χατζηβασίλης (2) / Ρομό (αυτ.), Φελίπε

Κίτρινες Κάρτες:  Χρίστου / Λουσέρο