Χαραλάμπους: «Μπορούσαμε να πάρουμε έστω ένα βαθμό»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Εθνικού Άχνας

Δηλώσεις παραχώρησε μετά την ήττα της ομάδας του από την Ανόρθωση με 2-1, ο προπονητής του Εθνικού, Ηλίας Χαραλάμπους.

Αναλυτικά:

«Γνωρίζαμε ότι είχαμε ένα δύσκολο παιχνίδι σήμερα, με μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος. Δυστυχώς για μας στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να δεχτούμε ιδιαίτερη πίεση, βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-0 από δικά μας λάθη. Στο δεύτερο ημίχρονο αποφασίσαμε να αλλάξουμε το σύστημα μας και νομίζω ότι από τη μέρα που ήρθαμε στην ομάδα είχαμε το καλύτερο μας ημίχρονο. Από ότι ενημερωθήκαμε είχαμε 12 τελικές, δυστυχώς δεν καταφέραμε να βάλουμε δεύτερο γκολ και είναι κρίμα.

Νιώθω στεναχώρια για τα παιδιά, γιατί ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο καταβάλαμε μεγάλη προσπάθεια, χάσαμε πολλές ευκαιρίες και δυστυχώς δεν σκοράραμε δεύτερο γκολ. Είμαι περήφανος για αυτά τα παιδιά. Κρατάω την αντίδραση που βγάλαμε μετά το παιχνίδι με την ΠΑΕΕΚ. Είμαι περήφανος για την προσπάθεια αλλά απογοητευμένος γιατί θα μπορούσαμε να πάρουμε έστω ένα βαθμό. Θέλαμε και λίγη τύχη και δεν την είχαμε καθόλου σήμερα. Έχω εμπιστοσύνη στην ομάδα μου και θα έρθουν σύντομα τα καλά αποτελέσματα».