Χαραλάμπους: «Δίκαιο το αποτέλεσμα, πάμε για νίκη με τον Άρη»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Εθνικού Άχνας

Στη κάμερα της Cytavision μίλησε ο προπονητής του Εθνικού Άχνας, Ηλία Χαραλάμπους, μετά την ισοπαλία της ομάδας του με τη Δόξα (0-0) και μεταξύ άλλων χαρακτήρισε δίκαιο το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

«Ήταν ένα παιχνίδι που θέλαμε τους τρεις βαθμούς. Στο α’ ημίχρονο είχαμε τρεις τέσσερις κλασικές ευκαιρίες τις οποίες δυστυχώς δεν καταφέραμε να κάνουμε γκολ. Δημιουργήσαμε όπως και με την Ανόρθωση αρκετές ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο. Δυστυχώς δεν σκοράραμε.

Στην επανάληψη είχαμε και οι δύο ομάδες ευκαιρίες. Μπορούσε και η Δόξα να πετύχει ένα γκολ. Δίκαιο το αποτέλεσμα όπως εξελίχθηκε ο αγώνας. Κρατάμε το γεγονός πως διατηρήσαμε το μηδέν που δεν πετύχαμε στα προηγούμενα παιχνίδια.

Πρέπει να βελτιωθούμε και να βάζουμε την μπάλα πιο ευκολά στα δίχτυα. Αφήνουμε στην άκρη το πρωτάθλημα, έχουμε το κύπελλο, θεσμός που μας ενδιαφέρει και μετά να δούμε ξανά το πρωτάθλημα. Πάμε την ερχόμενη εβδομάδα με τον Άρη στην έδρα μας για τους τρεις βαθμούς. Μέχρι τώρα παίξαμε τρία στα τέσσερα παιχνίδια εκτός έδρας».