Ηλίας: «Τρεις βαθμοί και για ψυχολογία»

Οι δηλώσεις του Ηλία Χαραλάμπους μετά τη νίκη του Εθνικού επί της Δόξας:

«Ήταν δύσκολο παιχνίδι με μια πάρα πολύ δυνατή ομάδα που μπορούσε να είναι εξάδα. Μπήκαμε κάπως μουδιασμένα, είναι φυσιολογικό γιατί η πίεση και το άγχος είναι εκεί κάθε βδομάδα, αλλά τα παιδιά ανταποκρίθηκαν πάρα πολύ καλά. Καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που θα μας βοηθήσουν στην ψυχολογία. Νομίζω ότι δεν κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα, νομίζω ότι οι αλλαγές που κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο μας βοήθησαν, ο Μάριος έβαλε και το δεύτερο γκολ. Δυστυχώς στα τελευταία λεπτά δεχθήκαμε γκολ και για να είμαι ειλικρινής αγχωθήκαμε. Δεν έχουμε κάνει τίποτα, βλέπουμε την συνέχεια παιχνίδι με παιχνίδι, έχουμε λίγο χρόνο να ξεκουραστούμε. Έρχεται βαρύ πρόγραμμα έχουμε παιχνίδια κάθε 3-4 μέρες. Από αύριο αρχίζουμε προετοιμασία για τον αγώνα με Νέα Σαλαμίνα».