Ηλίας: «Είχαμε ευκαιρίες να κάνουμε μεγαλύτερο το σκορ»

Μοίρασε συγχαρητήρια για τη μεγάλη νίκη

Ευχαριστημένος από τη νίκη της ομάδας του σε βάρος του ΑΠΟΕΛ δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα ο Ηλίας Χαραλάμπους, που στάθηκε στις μεγάλες ευκαιρίες που έχασε η ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια μεγάλη ομάδα στο ΓΣΠ. Γνωρίζαμε ότι θα ήταν δύσκολο το παιχνίδι. Από την αρχή δεχτήκαμε ένα γκολ, όμως ευτυχώς αρχίσαμε να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο. Γυρίσαμε το παιχνίδι πριν το ημίχρονο, κάτι που δεν είναι εύκολο. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε 1-2, ίσως και περισσότερες ευκαιρίες για τρίτο γκολ, δεν τα καταφέραμε. ισοφαριστήκαμε, μας έκανε το έργο μας ακόμα πιο δύσολο, όμως τα παιδιά έδειξαν ψυχικές δυνάμεις και πετύχαμε τρίτο γκολ. Κινδυνεύσαμε αρκετά να ισοφαριστούμε, είχαμε και λίγη τύχη, αλλά κρατήσαμε το σκορ που είναι πολύ σημαντικό. Στα τελευταία λεπτά είχαμε ευκαιρίες να κάνουμε το σκορ μεγαλύτερο. Συγχαίρω τα παιδιά για τη μεγάλη νίκη. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, βλέπουμε παιχνίδι με παιχνίδι. Δεν έχουμε χρόνο για πανηγύρια. Έχουμε δύσκολο παιχνίδι με την Καρμιώτισσα, πάμε για να κερδίσουμε. Καλή συνέχεια στον ΑΠΟΕΛ για τη συνέχεια του πρωταθλήματος».