Ονήσιλλος - ΕΝΠ 0-2: Φιλική νίκη και... πονοκέφαλος για τον Πάους

Mέσα στις επόμενες μέρες αναμένεται να ξεκαθαρίσει το μέγεθος του προβλήματος που αντιμετωπίζει ο Εκίθα..

Νίκη και πρόβλημα επιφύλασσε το αποψινό φιλικό της ΕΝΠ κόντρα στον Ονήσιλλο. Σε παιχνίδι που διεξήχθη στην Σωτήρα, η ομάδα του Παραλιμνίου επικράτησε 2-0, ωστόσο ο Αντρέ Πάους άπεκτησε… πονοκέφαλο μετά την αναγκαστική αλλαγή του Εκίθα.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, ωστόσο σε τρία λεπτά η ΕΝΠ σκόραρε και τα δύο γκολ για την φιλική νίκη. Σκόρερ οι Ζάρατε στο 73’ μετά από εύστοχο σουτ και Ουντόζι στο 76ο λεπτό με κεφαλιά.

Η νεοφώτιστη ομάδα προετοιμάζεται πυρετωδώς για την έναρξη του πρωταθλήματος, με στόχο την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία. Τέλος, μέσα στις επόμενες μέρες αναμένεται να ξεκαθαρίσει το μέγεθος του προβλήματος που αντιμετωπίζει ο Εκίθα.

ΕΝΠ: Κλέϊμαν, Αγγελή, Εκίθα, Μέρτακας, Ολίβα, Ριέρα, Ενόχ, Φράγκου, Ουντόζι, Ζάρατε και Ανδρέου.