ΕΝΠ: Ξεκίνησε με νίκη την προετοιμασία

Με το δεξί στους φιλικούς αγώνες αφού επικράτησαν της Χάποελ Αφούλα Β’

Νίκη στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας για την ΕΝΠ επικράτησε της Χάποελ Αφούλα Β’ με 2-0 χάρη στα τέρματα των Σεπάνιακ στο 82ο λεπτό και του Ουτόντζι στο 59ο λεπτό.

Αν και δύσκολα οι «βυσσινή» επικράτησαν της των Ισραηλινών ομάδα Β’ κατηγορίας με τα δυο τέρματα να μπαίνουν ουσιαστικά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο τεχνικός της ΕΝΠ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλη την ομάδα αφού χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές ενδεκάδες.

Αναλυτικά:

Με νίκη της ομάδας μας 2-0 ολοκληρώθηκε πριν από λίγο το πρώτο φιλικό παιχνίδι μας στην Βουλγαρία με αντίπαλο την Hapoel Afula Β’ κατηγορίας από το Ισραήλ.

Ο τεχνικός της ομάδας μας χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές ενδεκάδες στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο και έδωσε την ευκαιρία σε όλους για το πρώτο «ξεμούδιασμα» στην προετοιμασία.

Το 1-0 στο 82’ ο Στέπάνιακ και το 2-0 στο 86’ ο Ουντόζι.