Χαραλάμπους: «Αφήνουμε το κύπελλο στην άκρη, δεν έχει τελειώσει τίποτα»

Οι δηλώσεις του προπονητή της Δόξας

Διαβάστε όσα δήλωσε ο προπονητής της Δόξας Ηλίας Χαραλάμπους μετά την ήττα με 3-1 από τον Εθνικό στο Δασάκι στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «16» του κυπέλλου.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Ένα παιχνίδι διαφορετικό, κυπέλλου, νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός ήταν καλύτερος, στο δεύτερο μπήκαμε μετά από δύο δικά μας λάθη, κρατούσαμε την μπάλα, τη χάσαμε εύκολα στο κέντρο και δεχθήκαμε δύο γκολ, εκεί δυσκόλεψαν τα πράγματα αλλά μετά όταν κάναμε τις αλλαγές νομίζω στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν αρκετά βελτιωμένοι, μπορούσε να πετύχουμε και δεύτερο γκολ που σίγουρα θα ήταν σημαντικό, βρήκαμε τις ευκαιρίες, δεν τα καταφέραμε.

Δώσαμε χρόνο σε πολλούς νεαρούς και παιδιά που δεν είχαν πολλά λεπτά στα πόδια τους, γνωρίζουμε ότι ο δρόμος στο πρωτάθλημα είναι μακρύς και θέλουμε να έχουμε όσο πιο πολλούς ποδοσφαιριστές έτοιμους για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Αφήνουμε το κύπελλο στην άκρη, δεν έχει τελειώσει τίποτα, έχουμε τον επαναληπτικό αλλά προέχει το πρωτάθλημα και από αύριο αρχίζει η προετοιμασία μας για το δύσκολο παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ την Κυριακή. Καλή συνέχεια στον Εθνικό».