Σακκάς: «Επιτυχίες σαν της Ομόνοιας και της Ανόρθωσης ανεβάζουν επίπεδο»

Δηλώσεις του τεχνικού της Δόξας

Πρεμιέρα με το δεξί για τη Δόξα που κατάφερε να φύγει απ’ την αρένα με τον βαθμό της ισοπαλίας και παρά το γεγονός πως ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίχτες. Μετά το τέλος του αγώνα τεχνικός της Δόξας, Κώστας Σακκάς παρουσιάστηκε ικανοποιημένος.

Αναλυτικά:

«Ήρθαμε σήμερα στην Αρένα σε ένα δύσκολο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο παρά το γεγονός πως δεν ήμασταν καλοί κρατήσαμε το σκορ στο 1-0 και καταφέραμε να μην δεχτούμε δεύτερο τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά και βρήκαμε την ισοφάριση. Δεν είχαμε όλους τους ποδοσφαιριστές στη διάθεση μας γιατί κάποια άργησαν να έρθουν αλλά στη συνέχεια θα επιστρέψουν. Δυστυχώς όμως χάσαμε άλλους δυο ποδοσφαιριστές σήμερα. Είναι κακό για εμάς αλλά θα προσπαθήσομε να καλύψουμε τα κενά. Συγχαρητήρια σε Ομόνοια και Ανόρθωση γιατί τέτοιες επιτυχίες μας κάνουν να νιώθουμε πως μπορούμε γενικά στην Κύπρο να ανέβουμε επίπεδο».