Επτά γκολ και... διπλό του Ακρίτα στο Τσίρειο!

Φιλική ήττα για τον Άρη από την ομάδα της Χλώρακας

Φιλική εκτός έδρας νίκη επί του Άρη με σκορ 3-4 σημείωσε ο Ακρίτας Χλώρακας, σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Τσίρειο Στάδιο.

Ο Ακρίτας προηγήθηκε με τον Τόρες με 0-1 στο 13', σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης ισοφάρισε με κεφαλιά του Μανού Γκαρθία στο 51', με την ομάδα της Χλώρακας να παίρνει ξανά το προβάδισμα με τον Βάσου οκτώ λεπτά αργότερα.

Ο Άρης έκανε την προσωρινή ανατροπή στο σκορ με τέρματα των Ιωσηφίδη και Φράγκου στο 66' και στο 69' αντίστοιχα, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Πελεγκρίνο με δύο τέρματα. Το πρώτο στο 71' και το δεύτερο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι δύο ενδεκάδες:

Άρης: Παπαστυλιανού, Μανού, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Καζού, Ντελμίρο, Κβασούκ, Μπρόρσον, Ρονκάλια, Τζαβέ, Ιωσηφίδης

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ματθαίου, Κορομά, Μπογκνάρ, Ελευθερίου, Φράγκου, Σλόγκαρ, Σιμιόν

Ακρίτας Χλώρακας: Περπντρέου, Ντραμέ, Μπερλόφα, Αμπτουραχίμι, Γέλαβιτς, Δημοσθένους, Μπαλτχάζαρ, Αλεκσέεφ, Βάσου, Σέχιτς, Τόρες