Ντινάμο-Απόλλων 2-0: Φάνηκαν αμυντικές αδυναμίες

Δέχθηκε πολλές φάσεις και είδε πράγματα για δουλειά ο Αυγουστή

Πράγματα που χρίζουν δουλειάς και διόρθωσης παρατηρήθηκαν στο φιλικό τεστ του Απόλλωνα με τη Ντινάμο Μόσχας, στο οποίο οι Ρώσοι κέρδισαν με 2-0.

Σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλύτεροι στο γήπεδο και είχαν πολλές ακόμα ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τον Ζοέλ Μολ να καταγράφει αρκετές αποκρούσεις. Ακόμα και στα γκολ που δέχθηκε από Καρδόσο (16’) και Γιουσούποφ (26’), ο Ελβετός κήπερ πρώτα απέκρουσε και δέχθηκε τα γκολ στην επαναφορά.

Το ανεπίσημο τους ντεμπούτο πραγματοποίησαν οι Βολοτίνεν, Σάλαϊ και Γκακπέ οι οποίοι αγωνίστηκαν στο β' μέρος.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

90' Τέλος αγώνα. Ντινάμο-Απόλλων 2-0.

87' Τελικό στη Λιθουανία. Ζάλγκιρις-Παλάνκα 4-0.

80' Νέα μεγάλη φάση για τη Ντινάμο. Είναι δύσκολο απόγευμα για την άμυνα του Απόλλωνα.

77' Με δυο γκολ σε δυο λεπτά, η Ζάλγκιρις το έκανε 4-0 το σκορ με την Παλάνκα. Το ένα το έβαλε ο Φιγκερέδο, το άλλο ο Σίρβις.

76' Έχασαν τετ α τετ οι Ρώσοι.

66' Μπήκε και ο Αττίλα και παίζει εδώ και λίγα λεπτά, μαζί με τον Παπαμιχαήλ. Η Ντινάμο τους άλλαξε σχεδόν όλους.

64' Έγιναν κι άλλες αλλαγές εκατέρωθεν. Έπεσαν πολύ οι ρυθμοί του αγώνα.

54' Άλλη μια απόκρουση Μολ σε σουτ εκτός περιοχής.

47' Μπήκαν Βασιλείου, Σπόλιαριτς και Στυλιανού.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

45' Σχόλιο για το πρώτο μέρος: δεν πάει καλά η άμυνα και έφαγε πολλές φάσεις. Ο Μολ πάντως έδειξε καλά στοιχεία.

45' Ημίχρονο. Μάλλον κάτι πήγε λάθος με το ρολόι της μετάδοσης αλλά ΟΚ, φιλικό είναι!

42' Παίζει μπάλα ο Απόλλωνας, αλλά ποιος τον εμποδίζει να κάνει και μεταγραφές;

Απόλλων: Γκακπέ 2021

41' 2-0 ημίχρονο η Ζάλγκιρις.

38' Άλλη μια καλή στιγμή για τους Ρώσους με κεφαλιά.

34' Υπάρχουν σοβαρά θέματα στη μεσοαμυντική λειτουργία. Το γεγονός πως τα αναδεικνύει η Ντινάμο, μόνο θετικό το λες.

31' Με πέναλτι του Λίνας, 2-0 η Ζάλγκιρις. Όποιος θέλει, μπορεί να πάρει γεύση εδώ:

26' Κι άλλο γκολ η Ντινάμο. Πολλά λάθη ο Απόλλων και τα πληρώνει, Αρχικά στη φάση ο Μολ έβγαλε ένα σουτ από κοντά αλλά και πάλι είχε ριμπάουντ.

18' Έτσι παίζουν οι Λιθουανοί

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα και κείμενο

16' Αυτή την ώρα παίζει και η Ζάλγκιρις αγώνα πρωταθλήματος με την Παλάνκα. Άνοιξε το σκορ με τον Κρουσνάουσκας.

15' Mε την... τέταρτη το έβαλαν οι Ρώσοι. Νέα πολύ καλή απόκρουση του Μολ αλλά στην επαναφορά με κεφαλιά ήρθε το 1-0.

11' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Ντινάμο, καλή απόκρουση Μολ.

10' Σημειώνουμε πως τον αγώνα παρακολουθούν και στελέχη της διοίκησης με τον πρόεδρο Νίκο Κίρζη.

9' Εξαιρετική ευκαιρία από αριστερά για τη Ντινάμο, κακό τελείωμα όμως και εύκολα ο Μολ μπλόκαρε.

6' Πολύ καλή ξεκίνησε ο Απόλλωνας. Κάνει συνδυασμούς και κερδίζει στημένες μπάλες.

18:02 Ξεκίνησε το παιχνίδι

17:52 Μάρκο Χάασε

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, άτομα στέκονται και υπαίθριες δραστηριότητες

17:51: Έχει και εκλεκτό καλεσμένο στο φιλικό ο Απόλλων. Η ενημέρωση:

Στο στάδιο διεξαγωγής του φιλικού αγώνα με αντίπαλο την Δυναμό Μόσχας βρίσκεται και ο Γερμανός φίλος της ομάδας μας Μάρκο Χάασε ο οποίος ταξίδεψε από το Βερολίνο.

Ο Μάρκο είχε εγκάρδια συνομιλία με τον κ.Κίρζη όσο και με τα υπόλοιπα μέλη της κυανόλευκης αποστολής.

Ο Team Manager της ομάδας μας κ.Σωκράτους χάρισε στον Μάρκο μια φανέλα με τον "θεό" στο στήθος.