Αστρική Μαρσέιγ, διέλυσε την Γκινγκάμπ (vid)

Η ομάδα του Γκαρσιά έβαλε τέσσερα πανέμορφα γκολ

Η Μαρσέιγ υποδέχθηκε την Γκινγκάμπ και δυσκολεύτηκε μόνο για ένα ημίχρονο. Οι παίκτες του Γκαρσία δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν φάσεις στο πρώτο μέρος, αλλά έκαναν... πάρτι στην επανάληψη. Στο 50’ ο Μήτρογλου προειδοποίησε, όμως είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και το γκολ ήταν θέμα χρόνου.

Αυτό ήρθε στο 57’ με έξυπνη κεφαλιά του Τοβάν και οι Μασσαλοί απελευθερώθηκαν. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα, ο Παγιέ τελείωσε τα πάντα με γκολάρα στο 73’, ο Τοβάν έκανε το 3-0 στο 80’ και ο Κώστας Μήτρογλου έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, κάνοντας το τελικό 4-0 στο 83’, σκοράροντας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην Ligue 1.

Νωρίτερα, ματσάρα έγινε στο Μπορντό, όπου οι Γιρονδίνοι υποδέχθηκαν τη Νιμ, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν γκολ και θέαμα και να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3! Τέλος, στο 0-0 κόλλησαν Ναντ και Ρεμς, με τις ομάδες να μοιράζονται από ένα καλό ημίχρονο, αλλά να μην βρίσκουν το γκολ της νίκης.

Πηγή: gazzetta.gr