Την ουσία ο Απόλλωνας στο πρώτο ημίχρονο

Η στατιστική εικόνα του πρώτου ημιχρόνου

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Τσίρειο με τον Απόλλωνα να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0. Το τέρμα σημειώθηκε στο 43’ της αναμέτρησης όταν ο Ντένιτς επιχείρησε το δυνατό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Νταμπό ξεγελώντας τον Μολ που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας είχε 4 τελικές με τις δυο να βρίσκουν στόχο έναντι 1 της ΑΕΚ που επίσης κατέληξε στο στόχο. Τρία κόρνερ της ομάδα της Λάρνακας έναντι κανενός του Απόλλωνα, με την κατοχή να περνά στην ομάδα του Γιάννη Πετράκη με 51% έναντι 49%.

Παράλληλα η ομάδα της Λεμεσού έχασε μια σημαντική μονάδα, μιας και ο Ντιγκινί αποχώρησε με πρόβλημα στο γόνατο και τη θέση του πήρε ο Μπίσεσβαρ.

Η ουσία πάντως είναι πως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ο Απόλλωνας βρήκε το τέρμα που έψαχνε και πήρε κεφάλι στο σκορ.