Επανέλαβαν το ίδιο σκορ!

Ισόπαλοι 1-1 εξήλθαν Απόλλωνας και Δόξα, για δεύτερη φορά σε μια ημέρα

Με το ίδιο αποτέλεσμα έληξαν τα δύο φιλικά που έδωσαν σήμερα Απόλλωνας και Δόξα, καθώς στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι εξήλθαν και πάλι ισόπαλοι 1-1. Ο Παπουνασβίλι άνοιξε το σκορ στο 35', ενώ ο Καραμόκο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 76'.

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς άνοιξε το σκορ ο Σαντίκ στο 49' και ο Πίττας ισοφάρισε στο 80’ (ΕΔΩ).

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

Λήξη αγώνα.

80' Πολύ καλύ εκτέλεση φάουλ από τον Ψύχα, η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και κατέληξε σε κόρνερ.

76' ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η Δόξα με τον Καραμόκο

73' Ο Παπουνασβίλι έκανε την κάθετη πάσα προς τον Γιάνγκα ο οποίος πλάσαρε από πλάγια θέση, στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

58' Σκοράρει η Δόξα αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ.

55' Ωραία ενέργεια από τον Ντένιτς από τα δεξιά, έκανε τη παράλληλη πάσα προς τον Ιντζία ο οποίος πλάσαρε ωστόσο ο Πρινιωτάκης φώναξε ξανά παρών.

52' Ωραίος συνδυασμός Ψύχα και Φώτη με τον πρώτο να πλασάρει όμορφα τον Πρινιωτάκη και να αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

50' Ο Ντίας μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη πάσα προς τον Οκκαρίδη ο οποίος εντελώς μόνος του έστειλε τη μπάλα άουτ.

45' Μεγάλη ευκαιρία με τον Σπόλιαριτς. Εκτελέστηκε το κόρνερ από τα δεξιά με κοντινή πάσα, με τη μπάλα να καταλήγει στον Σπόλιαριτ ο οποίος έκανε το σουτ, ωστόσο οι αμυντικοί απομάκρυναν λίγο πριν την τελική γραμμή.

44' Ωραίο σουτ του Μάρκοβιτς, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πρινιωτάκης

41' Ξεκίνησε το β' μέρος.

40' Λήξη πρώτου μέρους.

35' ΓΚΟΛ! Σκοράρει ο Παπουνασβίλι. Ο Γεωργιανός με πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ στον αγώνα.

34' Μεγάλη διπλή απόκρουση του Ντούριν σε προσπάθειες του Καραμόκο.

30' Κάθετη πάσα από τον Μάρκοβιτς στον Γιάνγκα ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ ωστόσο ο αντίπαλος αμυντικός απόκρουσε τη τελευταία στιγμή κι έδιωξε σε κόρνερ.

25' Σουτ του Κωμοδίκη εκτός περιοχής, έπεσε κι απέκρουσε ο Ντούριν.

20' Καλό σουτ του Οκκαρίδη, πέφτει κι αποκρούει ο Ντούριν.

17' Απευθείας φάουλ του Παπουνασβίλι, η μπάλα άουτ.

6' Καλό σουτ του Ιντζία, απόκρουσε ο Πρινιωτάκης.

Ενδεκάδα Δόξας: Πρινιωτάκης, Καλλής, Καραμανώλης, Βασιλείου, Κωμοδίκης, Ασαμόα, Αμπουμπακάρ, Φασουλιώτης, Οκκαρίδης, Μπαλντέ.

Ενδεκάδα Απόλλωνα: Ντιούριν, Χρυσοστόμου, Σπόλιαριτς, Κονδύλης, Ψύχας, Ντένιτς, Μάρκοβιτς, Φώτη, Παπουνασβίλι, Ιντζία και Γιάνγκα.