Σλόβαν Μπρατισλάβας – Σουτζέσκα Νίκσιτς 1-1: Όλα ανοιχτά! (vid)

Ζευγάρι που ενδιαφέρει τους πρωταθλητές μας.

Άκρος θετικά έλιξε το πρώτο παιχνίδι μεταξύ της Σλόβαν Μπρατισλάβας απέναντι στην Σουτζέσκα Νίκσιτς.

Σε ένα παιχνίδι που οι πρωταθλητές Σλοβακίας είχαν σε όλη την διάρκεια του αγώνα το πάνω χέρι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον μόνιμο και πρώτο σκόρερ της ομάδας Άντραζ Σπόραρ στο 82ο λεπτό, με τον Κοτσάσεβιτς να σκοράρει με ένα «κεραυνό» έξω από την περιοχή στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0. Η Σλόβαν είχε το πάνω χέρι δημιουργώντας αρκετές καλές ευκαιρίες με τον τερματοφύλακα της Σουντζιέσκα να μοιάζει ανίκητος, όπου πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμη «χειρότερο» για τους πρωταθλητές Μαυροβουνίου να περνούν δύσκολες στιγμές. Η Σλόβαν ανέβασε κατά πολύ στροφές με τις αλλαγές του Σεβέλα να δείχνουν χρήσιμες. Ο Έρικ Ντάνιελ έκανε ένα εκπληκτικό γύρισμα στην περιοχή με τον Σπόραρ να βάζει την προβολή και από κοντά να βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Η Σουντιέσκα δεν τα παράτησε και εκεί που όλα έμοιαζαν χαμένα, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα αναπτερώνοντας τις ελπίδες της. Στο 95ο λεπτό ο Κοτζάσεβιτς πήρε την μπάλα από το κέντρο με κάνοντας ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή γράφοντας το τελικό 1-1.
Όλα ανοιχτά μετά το 1-1 με την Σλόβαν να πάει στο Μαυροβούνιο για την νίκη η για ισοπαλία πάνω από το 1-1. Από την πλευρά της η Σουντζιέσκα έδειξε πως μπορεί να αντεπεξέλθει αμυντικά και να μπορεί να κάνει την ζημιά.

Δείτε το τέρμα του Σπόραρ στο 82ο λεπτό:

Δείτε το τέρμα του Κοτζάσεβιτς στο 95ο λεπτό:

Live ενημέρωση:

96' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

95+5' Γκολ για την Σουντζέσκα με ένα εκπληκτικό δυνατό σουτ του Κοτζάσεβιτς έξω από την περιοχή!

90' Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

88' Μπόζοβιτς στην θέση του Μάρκοβιτς

82' Γκολ για την Σλόβαν με τον Σπόραρ. Ο Έρικ Ντάνιελ έκανε την κάθετη πάσα στην άμυνα της Σουντζέσκα με τον Σπόραρ να κάνει το πλασέ από κοντά και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

81' Πρώτη αλλαγή για την Σουντζέσκα με τον Όσμασιτς να παίρνει την θέση του Βούσιτς

77'  Τρίτη αλλαγή για την Σλόβαν με τον Ντάνιελ στην θέση του Μόχα

76' Νέα καλή στιγμή για την Σλόβαν με τον Σπόραρ να κάνει το κατέβασμα μέσα από την περιοχή αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του

70' Έχει κλείσει στα καρέ της την Σουτζέσκα η Σλόβαν με τους πρωταθλητές Μαυροβουνίου να δείχνουν ανήμποροι να κυκλοφορήσουν την μπάλα αλλά να «στέκουν» καλά αμυνιτκά.

64' Διπλή αλλαγή για την Σλόβαν Γκαμπς και Χόλμαν στην θέση των Τσάρβιτς και Ρατάο

62' Ακόμη μια καλή στιγμή καταγράφεται για την Σλόβαν και πάλι με τον Ρατάο. Ο Βραζιλιάνος έκανε ωραίες εναλλαγές τις μπάλας με τον Ντάτζιτς, κάνοντας το σουτ τελικά μέσα από την περιοχή με τον Γκίλτζεν να σταματά την μπάλα ξανά.

60' Έχει μπει πολύ πιο επιθετικά στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο η Σλόβαν. Έχει βρει αρκετές καλές ευκαιρίες αλλά μέχρι στιγμής ο Γκίλτζεν μοιάζει ανίκητος.

46' Έναρξη Β' ημιχρόνου

45' Τέλος ημιχρόνου με το αποτέλεσμα να είναι στο ισόπαλο 0-0.

41' Κίτρινη κάρτα στον Λιούμπισιτς

16' Καλή στιγμή για την Σλόβαν με τον Ρατάο να επιχειρεί ένα δυνατό σουτ και τον Γκίλτζεν να αποκρούει την μπάλα

15’ Καλύτεροι στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο οι Σλοβάκοι με την κατοχή να είναι κοντά στο 60%-40%

1' Έναρξη του αγώνα

Οι ενδεκάδες:

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Γκρέιφ, Σουκότσκι, Μποζίκοβ, Μπάτζριτς, Απάου, Ντράζιτς, Λούμπισιτς, Ρατάο, Κάρβιτς, Μόχα, Σπόραρ

Σουτζέσκα Νίκσιτς: Γκίλτζεν, Μπουλάτοβιτς, Σόφανατς, Νέντιτς, Σίγκερ, Στεφάνοβιτς, Γιάνκοβιτε, Κοτζάσεβιτς, Σέτκοβιτς, Βούσιτς, Μάρκοβιτς

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση