Πρόκριση στους «8» του Κόπα Αμέρικα για Βενεζουέλα και Ρομό (vid)

Ο τερματοφύλακας των πρωταθλητών έμεινε για ακόμη ένα παιχνίδι στο πάγκο

Την πρόκριση της στους 8 του Κόπα Αμέρικα πανηγυρίζει απόψε η Βενεζουέλα του Ραφαέλ Ρομό. Η Εθνική ομάδα του τερματοφύλακα του ΑΠΟΕΛ επιβλήθηκε απόψε (22/06) με 3-1 της Βολιβίας στον τελευταίο αγώνα για τη φάση των ομίλων, τερματίζοντας έτσι στη 2η θέση και παίρνοντας παράλληλα το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο Μάτσις με δυο τέρματα στο 2ο και στο 55ο λεπτό του αγώνα έδωσε σημαντικό πρόβαδισμα στην Βενεουέλα, πριν έρθει στο 82΄ ο Ζουστιάνο να μειώσει σε 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο Μαρτίνεζ τέσσερα λεπτά αργότερα.

Στο σημερινό, όπως και στα προηγούμενα δυο παιχνίδια του ομίλου, ο Ρομό δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.