Μαρτίν Σεβέλα: «Είμαι θυμωμένος»!

Οι δηλώσεις του τεχνικού της Σλόβαν μετά τη νίκη επί της Μποέμιανς

Ο προπονητής της Σλόβαν Μπρατισλάβας Μαρτίν Σεβέλα ήταν θυμωμένος μετά τη νίκη της ομάδας του νωρίτερα σήμερα επί της Μποέμιανς Πράγας.

Αναλυτικά:

«Είμαι ικανοποιημένος με τη νίκη, αλλά είμαι θυμωμένος για το τέρμα που δεχθήκαμε στο τέλος. Είπα σήμερα στους παίκτες να δουν τον αγώνα ως ευρωπαϊκό όπου το κάθε τέρμα είναι σημαντικό. Το 3-0 είναι εξαιρετικό όμως το 3-1 πολύ διαφορετικό και ικανό να σου στερήσει την πρόκριση, να σου ανατρέψει τα σχέδια.Πρέπει να εξαλείψουμε τέτοια λάθη, σίγουρα θα τα συζητήσουμε μέσω της βίντεο ανάλυσης. Είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το πρώτο ημίχρονο, ο Ντε Καμπς και ο Λιούπισιτς επέστρεψαν στην επίθεση, οι Ρατάο και Ντράζιτς ήταν επίσης πολύ καλοί. Κάθε παίκτης έχει την ευκαιρία εναπόκειται σε αυτούς να την αρπάξουν και να κερδίσουν περισσότερα λεπτά. Αυτό που είναι θετικό είναι ότι είμαστε αρκετά αποτελεσματικοί σήμερα. Ο αντίπαλος επέλεξε να αμυνθεί με πέντε, δεν ήταν εύκολο να περάσεις από τον αμυντικό τοίχος, αλλά καταφέραμε να αναπτυχθούμε με επιτυχία».