Βούρος:«Πραγματικά μας μένει μια πίκρα »

Δείτε όσα δήλωσε ο Ελλάδίτης αμυντικός

Δηλώσεις μετά το τέλος της αναμέτρηση με την Ομόνοια και το ισόπαλο 0-0 παραχώρησε ο παίχτης του ΑΠΟΕΛ Πραξιτέλης Βούρος

Δείτε αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Σε ένα ντέρμπι δεν χρειάζεται μόνο η ποιότητα. Θέλει πάθος, να δείξεις ότι θέλεις να κερδίσεις. Πραγματικά μας μένει μια πίκρα με το χαμένο πέναλτι στο τέλος.

Νομίζω στο πρώτο μέρος δεν ανταποκριθήκαμε, ειδικά στα πρώτα λεπτά η Ομόνοια πίεσε, μπήκε καλυτέρα, ίσως και με επιρροή από τον κόσμο. Νομίζω στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε καλύτερο πρόσωπο, προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες και στο τέλος χάσαμε το πέναλτι για να πάρουμε τους 3 πολυτίμους βαθμούς, αλλά και την νίκη γοήτρου.

Δεν θέλω να σταθώ σε δικαιολογείς, σίγουρα είχαμε αγώνα την πέμπτη σε ένα δύσκολο αγωνιστικός χώρο, αλλά όπως είπα και πριν σε ένα τέτοιο ντέρμπι μπαίνεις μέσα και τα ξεχνάς όλα , δίνεις το απαραίτητο πάθος και δείχνεις πόσο βαριά είναι η φανέλα και ποσό πολύ θέλεις να πάρει τον αγώνα . Σίγουρα είναι μια τεράστια επιτυχία η πρόκριση μας στους 32 . Είμαστε μέσα στο πρωτάθλημα, μέχρι το τέλος της χρονιάς πρέπει να πάρουμε όλα τα ματς , ώστε να κλείσουμε την χρονιά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Μας έχει λείψει ένα γεμάτο γήπεδο , οι αρμόδιοι κάτι πρέπει να κάνουν για αυτό , ποδόσφαιρο χωρίς οπαδούς νομίζω δεν γίνεται , ποσό μάλλον ένα τέτοιο ματς, θέλουμε τα γήπεδα γεμάτα»