ΑΠΟΕΛ-Ουράλ 2-2: Είδε Μπέζιακ, πήραν το βάπτισμα του πυρός μικροί (pics)

Ο Σλοβένος φορ αγωνίστηκε για μισή ώρα στο φιλικό

Ο ΑΠΟΕΛ αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση που ξεκίνησε στις 11:30, κεκλεισμένων των θυρών την ρωσική Ουράλ στο ΓΣΠ με την οποία εξήλθε ισόπαλος 2-2.

Ο Πάολο Τραμετσάνι έδωσε χρόνο συμμετοχής στον Ρομάν Μπέζιακ που πέρασε ως αλλαγή στο 60' και αγωνίστηκε για μισή ώρα στον αγώνα. Ο Ιταλός κόουτς έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει συνέχειας, ενώ έδωσε κάποια λεπτά και σε πολλούς νεαρούς παίκτες της ομάδας. Αντίθετα, ο Ντε Βινσέντι δεν αγωνίστηκε καθόλου στο φιλικό.

Η Ουράλ προηγήθηκε στο 30', ο Αρτυματάς είχε άμεση απάντηση στο 33' για το 1-1 και η ανατροπή ήρθε από τον Κατσαντώνη στο 72', ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα στο 60'. Η ρωσική ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει και να διαμορφώσει το τελικό 2-2 στο 90'.

Η ιστοσελίδα μας 24sports.com.cy σας μετέφερε την επίσημη ενημέρωση μέσω των tweet του ΑΠΟΕΛ απ' το φιλικό.

Αναλυτικά:

92' Τέλος στον αγώνα. Τελικό σκορ 2-2 με τα γκολ των Αρτυματά και Κατσαντώνη.

90' ΓΚΟΛ 2-2! Ισοφαρίζει στο φινάλε η ρωσική ομάδα.

88' Τελευταίες αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ. Το βάπτισμα του πυρός παίρνουν οι Σωκράτους, Παπαδόπουλος και Χαραλάμπους. Εκτός οι Μιλάνοφ, Καρλάο και Αλωνεύτης.

85' Αλλαγή και στον άσο για τους γαλαζοκίτρινους. Μέσα ο Θεοδουλίδης στη θέση του Ρομό.

81' Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ. Μέσα οι νεαροί Καραγιάννης και Κούκου. Εκτός οι Αντωνίου και Κασίνι.

72' ΓΚΟΛ 2-1! Μμπροστά ο ΑΠΟΕΛ για πρώτη φορά στον αγώνα. Ανατρέπει το ματς με το τέρμα του Κατσαντώνη.

60' Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ. Παίρνει λεπτά για πρώτη φορά ο Μπέζιακ που περνά στη θέση του Αρτεμίου. Έξω και ο Εφραίμ για να μπει ο Κατσαντώνης.

46' Επαναρχίζει ο φιλικός αγώνας ανάμεσα στις δυο ομάδες.

45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 1-1 οι δυο ομάδες.

33' ΓΚΟΛ 1-1! Ισοφαρίζει τον αγώνα ο ΑΠΟΕΛ με τον Κωστάκη Αρτυματά

30' ΓΚΟΛ 0-1! Η Ουράλ ανοίγει το σκορ στο ΓΣΠ.

Στην ρωσική Ουράλ ως αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ αγωνίζεται ο Ντένις Πολιάκοφ. Διαβάστε περισσότερα εδώ: Με αντίπαλο τον Πολιάκοφ!

1' Σέντρα στο φιλικό

Σχόλιο για την αρχική ενδεκάδα: Εκτός απ' την αρχική ενδεκάδα του φιλικού είναι ο Μπέζιακ που αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής σήμερα. Ο Ρομό παίρνει θέση βασικού αντί του Βάτερμαν που υπερασπίστηκε τα δοκάρια του ΑΠΟΕΛ στους τελευταίους επίσημους αγώνες. Ρουέδα-Καρλάο στο κεντρικό δίδυμο της άμυνας με τον Μιλάνοφ στο δεξί άκρο. Απ' εκεί και πέρα στα αριστερά μπορεί ο Ιταλός να έχει τοποθετήσει είτε Αρτεμίου ή Γκέντσογλου, είτε ακόμη και Αντωνίου. Πρόκειται για φιλικό αγώνα και κάθε πείραμα επιτρέπεται. Αν υποθέσουμε ότι παίζει με τέσσερις πίσω και αυτός ο παίκτης είναι ο Μηνάς Αντωνίου και όχι με 3-5-2, τότε στα χαφ είναι οι Γκέντσογλου με Αρτυματάς και Κασίνι. Πίσω απ' τους επιθετικούς θα είναι ο Αρτεμίου. Στα άκρα της επίθεσης οι Εφραίμ και Αλωνεύτης.

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ: Ρομό, Ρουέδα, Καρλάο, Μιλάνοφ, Αντωνίου, Γκέντσογλου, Αρτυματάς, Κασίνι, Αρτεμίου, Εφραίμ, Αλωνεύτης