ΑΠΟΕΛ: Με Καραμπάκ στον τρίτο προκριματικό (vids)

Η πρωταθλήτρια του Αζερμπαϊτζάν αποτελεί το επόμενο εμπόδιο των «γαλαζοκιτρίνων» στο δρόμο προς τους ομίλους

Η Καραμπάκ θα είναι ο αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στο τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς κέρδισε με 3-0 την Ντάνταλκ στην έδρα της και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση. Τα γκολ για τους Αζέρους στο σημερινό παιχνίδι πέτυχαν οι Ρομέρο (2) και Αϊλτον.

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη 6 Αυγούστου (20:00) στο ΓΣΠ και ο επαναληπτικός στις 13 του ίδιου μήνα στο Αζερμπαϊτζάν.

Το παιχνίδι παρακολούθησε από κοντά ο Πάολο Τραμετσάνι ο οποίος πήρε αρκετές χρήσιμες σημειώσεις ενόψει των διπλών αγώνων των οκτώ εκατομμυρίων με την Καραμπάκ.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Γκουρμπάν Γκουρμπάνοφ παρέταξε την ομάδα του με σχηματισμό 4-2-3-1.

Η σύνθεση της Καραμπάκ: Βάγκνερ, Αϊλτον, Μαμάντοβ, Μεντβέντεφ (82' Χουσεϊνοφ), Μίτσελ (73' Σλάτσεβ), Ρομέρο, Εμρέλι, Σαντίγκοβ, Ζουμπίρ, Όζομπιτς (25' Κουιντάτα), Αλμέιδα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος του αγώνα. Πρόκριση με τριάρα για την Καραμπάκ.

89' Δείτε το δεύτερο γκολ του Ρομέρο.

87' ΓΚΟΛ για την Καραμπάκ, 3-0. Σκόρερ ο Ρομέρο οποίος πετυχαίνει το δεύτερο του προσωπικό γκολ στο παιχνίδι.

82' Δείτε το γκολ του Βραζιλιάνου.

76' ΓΚΟΛ για την Καραμπάκ, 2-0. Σκόρερ ο Αϊλτον με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή.

67' Ο Βάγνκερ αποκρούει δύσκολα το σουτ του Χόμπαν. Μεγάλη φάση για την Ντάνταλκ.

65' Αλλαγή για την Ντάνταλκ. Ο Μούτνει στη θέση του Μακελένι.

56' Αλλαγή για την Ντάνταλκ. Ο Μούρει στη θέση του Χοάρε.

53' Ο Ρότζερς αποκρούει δύσκολα του σου του Εμρέλι. Έφτασε κοντά στο 2-0 η Καραμπάκ.

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

45' Τα στατιστικά του πρώτου ημιχρόνου. Στο 11-2 οι τελικές.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου. Η Καραμπάκ βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0 όμως η Ντάνταλκ συνεχίζει να βρίσκεται στο παιχνίδι της πρόκρισης από τη στιγμή που Αζέροι δεν πέτυχαν 2ο γκολ.

35' Σαφώς καλύτερη η Καραμπάκ σε αυτά τα πρώτα 35 λεπτά, καθώς μετρά 9 τελικές προσπάθειες έναντι μιας της Ντάνταλκ.

25' Αλλαγή για την Καραμπάκ. Ο Κουιντάτα στη θέση του Όζομπιτς.

18' Δείτε το γκολ του Ισπανού μέσου της Καραμπάκ.

12' ΓΚΟΛ για την Καραμπάκ, 1-0, Ο Ρομέρο νίκησε τον Ρότζερς με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής.

1' Σέντρα στον αγώνα.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Καραμπάκ: Βάγκνερ, Αϊλτον, Μαμάντοβ, Μεντβέντεφ, Μίτσελ, Ρομέρο, Εμρέλι, Σαντίγκοβ, Ζουμπίρ, Όζομπιτς (25' Κουιντάτα), Αλμέιδα.

Ντάνταλκ: Ρότζερς, Κάνον, Χοάρε (56' Μούρε¨ο), Σιλτς, Ντάβι, Χόμπαν, Μακράθ, Μακελένι (65' Μούτνεϊ), Μάσεϊ, Κλίαρι, Μπουλέ.