Σλόβαν Μπρατισλάβα - Τρέντσιν 3-3: Διαδρομή κόλαση-παράδεισος για την αντίπαλο της ΑΕΚ!

Κατάφερε από το 3-0 να επιστρέψει και να πάρει βαθμό!

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Γιουρόπα Λιγκ, Τρέντσιν, φιλοξενήθηκε από την πρωτοπόρο της χώρας Σλόβαν Μπρατισλάβα για την 6η αγωνιστική της Φορτούνα Λίγκα της Σλοβακίας, σε ένα αγώνα που εξήλθε ισόπαλος με το απίθανο 3-3! Το σκορ δεν είναι αυτό που προκαλεί έκπληξη αλλά ο τρόπος με τον οποίο ήρθε.

Η Τρέντσιν μέχρι και το 43' έχανε με 3-0! Στο 44' μείωσε και μέσα σε ένα δίλεπτο πριν το φινάλε έφερε το ματς στα ίσα (86' και 88'). Διαδρομή κόλαση-παράδεισος για την αντίπαλο της ομάδας της Λάρνακας λοιπόν.

Τα γκολ σημειώθηκαν από τους Κατάκοβιτς (44' και 88' από πέναλτι) και τον Μάντσε στο 86'.

Η Τρένσιν παραμένει στην 6η θέση του πρωταθλήματος με συγκομιδή οκτώ βαθμούς σε πέντε αγώνες. Ο προπονητής της πάντως σε σχέση με τον αγώνα με την ΑΕΚ άφησε εκτός τους Ζουλιέν, Ζουμπάρου, Σούλεκ, Σλέγκερς,  Ελ Μαχντιουί, Μάντσε από την αρχική ενδεκάδα.

Η ιστοσελίδα μας 24sports.com.cy σας ενημερώνει για την εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος στον αγώνα.

88' ΓΚΟΛ! 3-3! Απίθανη εξέλιξη για την ομάδα της Τρέντσιν που φέρνει το ματς στα ίσα από την άσπρη βούλα με τον Κατάκοβιτς.

87' Πέναλτι για την Τρέντσιν!

86' ΓΚΟΛ! 3-2 με τον Μάντσε η Τρεντσίν ξαναμπαίνει στον αγώνα προς το φινάλε.

60' Ανεβάζει ρυθμούς η φιλοξενούμενη ομάδα.

46' Επανέναρξη του αγώνα.

45' Τέλος του ημιχρόνου. 3-1 χάνει η Τρέντσιν από την πρωτοπόρο της χώρας.

44' ΓΚΟΛ! 3-1 μειώνει με τον Κατάκοβιτς η Τρέντσιν.

38' ΓΚΟΛ! 3-0 και παίρνει διαστάσεις βαριάς ήττας για την Τρέντσιν από την Σλόβαν. Ο Απάου θα γράψει το τρίτο γκολ στον αγώνα.

28' ΓΚΟΛ! 2-0 η Σλόβαν αυτή τη φορά με τον Ντράζιτς.

15' Το μυαλό της Τρέντσιν ξεκάθαρα στον επαναληπτικό με την ΑΕΚ. Η Σλόβαν είναι ανώτερη.

2' ΓΚΟΛ! 1-0 η Σλόβαν Μπρατισλάβας με το "καλησπέρα"! Το σκορ άνοιξε ο Σπόραρ.

1' Σέντρα στο ματς.

Η ενδεκάδα της Τρέντσιν: Σέμρινετς, Αζάνγκ, Μπουκάρι, Κατάκοβιτς, Κβοτσέρα, Μάσοβιτς, Πάουρ, Σκοβάϊτσα, Ούμπινκ, Βαν, Γεμ.