Καρίγιο: «Δεν είμαι ευχαριστημένος…»

Δηλώσεις του τεχνικού της ΑΕΚ

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ κόντρα στην Ανόρθωση και γνώρισε την ήττα με 1-0 στο «Παπαδόπουλος». Ο Χουάν Καρίγιο δεν έμεινε ικανοποιημένος ούτε απ’ την εμφάνιση της ομάδας, ούτε απ’ το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

Πρώτο σχόλιο: «Δεν είμαι ικανοποιημένος από το παιχνίδι. Νομίζω ούτε οι παίκτες μου είναι. Μπήκαμε στο παιχνίδι και είχαμε αμέσως ένα πρόβλημα με τον Άμπραχαμ. Είναι σοβαρός όπως φαίνεται. Στα πρώτα δέκα λεπτά χάσαμε την συγκέντρωση μας. Δεχθήκαμε το πρώτο γκολ και είχε άλλη μια ευκαιρία η Ανόρθωση. Στην συνέχεια ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο μας. Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαστε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα. Και εγώ και οι παίκτες μου θέλουμε περισσότερα. Είχαμε σαν στόχο τη νίκη, προσπαθήσαμε, αλλά δεν τα καταφέραμε. Στο πρώτο δεκάλεπτο ήμασταν επηρεασμένοι, απ' εκεί πέρα στο υπόλοιπο πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο το παιχνίδι και στο β' μέρος ήμασταν καλύτεροι».

Για τον Άμπραχαμ: «Δείχνει άσχημη η κατάσταση και θα δούμε».

Για τις ελάχιστες ευκαιρίες της ΑΕΚ: «Το είπα και πριν δεν είμαι ικανοποιημένος. Θέλω να δημιουργούμε περισσότερες ευκαιρίες και εγώ και οι ποδοσφαιριστές μας. Είμαστε εδώ για να κερδίζουμε παιχνίδια. Νομίζω στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα ήταν καλύτερη, αλλά στο πρώτο ημίχρονο και στα πρώτα δέκα λεπτά δεν ήμασταν καλοί».