ΑΕΚ-Γκόρνικ 2-1: Νίκησε κι έρχεται

Τέλος η Πολωνία, το σκηνικό στην Κύπρο

Με νίκη ολοκλήρωσε τα φιλικά προετοιμασίας της η ΑΕΚ, που κέρδισε με 2-1 την Γκόρνικ πριν αρχίσει τη διαδικασία επιστροφής της στην Κύπρο.

Τα γκολ για τους Λαρνακείς σημείωσαν οι…γνωστοί Φλοριάν και Τρισκόφσκι με τους Πολωνούς να μειώνουν στα τελικά στάδια της αναμέτρησης.

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Ιμανόλ Ιδιάκεθ:

Tono, Truyols, Mojsov, Trickovski, Hevel, Cases, Mikel, Ιωάννου, Florian, Τhandi, Γιάννου.

Λεπτομέρειες της αναμέτρησης (ενημέρωση από γραφείο τύπου ΑΕΚ):

92' Τέλος της αναμέτρησης.

90' Παράλληλο γύρισμα του Ruiz, σουτ με την μία του Κωνσταντίνου, η μπάλα λίγο έξω.

85' Ωραίος συνδυασμός των παικτών της ομάδας μας, παράλληλο γύρισμα του Hevel, ο Τete δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας και να την... σπρώξει στα δίχτυα.

81' ΓΚΟΛ. Μειώνουν σε 1-2 οι Πολωνοί με κοντινή προβολή μετά από φάση διαρκείας.

70' Xωρίς κάτι το αξιοσημειώτο τα τελευταία λεπτά.

57' Σουτ του Trickovski από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πέρασε έξω.

53' Παράλληλο γύρισμα του Hevel, τελευταία στιγμή απομάκρυνε με τα πόδια ο τερματοφύλακας.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45' Τέλος ημιχρόνου.

41' ΓΚΟΛ! Ο Trickovski κερδίζει το πέναλτι μετά από σπρώξιμο από αντίπαλο αμυντικό. Ο αρχηγός είδε την εκτέλεση του αρχικά να αποκρούεται, αλλά με δεύτερη προσπάθεια έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

26΄ΓΚΟΛ! Ο Τruyols πίεσε και... έκλεψε την μπάλα, τροφοδότησε τον Τrickovski και αυτός με την σειρά του τον Florian, που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

21' Πρώτη φάση και για τους Πολωνούς, με τον Tono να αποκρούει στην κλειστή του γωνία το διαγώνιο σουτ.

20' Πρώτη μεγάλη φάση στο παιχνίδι. Ο Τrickovski με κεφαλιά τροφοδότησε τον Florian, το γύριστο σουτ του οποίου

18' Σουτ του Γιάννου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Πολωνού τερματοφύλακα.

2' Κάθετη πάσα του Trickovski για τον Florian, που κόπηκε τελευταία στιγμή από τον αντίπαλο αμυντικό.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση