Χωρίς Λουκάκου η Ίντερ, εκδίκηση ψάχνει η Γιούβε

TURBO CASH: Επισπεύσετε τα κέρδη σας με Turbo Cash Out!

Πρώτος ημιτελικός αγώνας του Coppa Italia με την Ίντερ να υποδέχεται στο «San Siro» τη Γιουβέντους. Την ερχόμενη βδομάδα (9/2) θα ακολουθήσει ο επαναληπτικός στο «Allianz Stadium». Ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που οι δύο ομάδες δεν λύσουν τις διαφορές τους στα 180 λεπτά, τότε θα οδηγηθούν στη ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι.

0557: Inter Milano - Juventus Turin 21:45 («San Siro»)

Ίντερ: Μετά την μεγάλη πρόκριση της στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κυπέλλου με την Μίλαν, η Ίντερ κέρδισε και την Μπενεβέντο με 4-0 για το πρωτάθλημα και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή (-2). Ιμπρότα (αυτογκόλ 7'), Μαρτίνες (57'), Λουκάκου (67',78') τα γκολ για τους «νερατζούρι» που είναι αναγκασμένοι να επικεντρωθούν εκ νέου στο κύπελλο και στις διπλές αναμετρήσεις με τη Γιουβέντους. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε στον αποψινό πρώτο ημιτελικό θέλει το καθαρό σκορ, κάτι παρόμοιο δηλαδή σαν εκείνο που έκανε πριν από δύο βδομάδες περίπου στο πρωτάθλημα με την σημερινή της αντίπαλο (2-0). Εφόσον καταφέρει και το αναβιώσει, τότε την ερχόμενη βδομάδα θα πάει στο Τορίνο με αυξημένες τις πιθανότητες για πρόκριση στον μεγάλο τελικό.

Αγωνιστικά νέα: Εκτίουν τιμωρία οι Χακίμι (μπακ-χαφ) και Λουκάκου (επιθετικός). Αμφότεροι έχουν σημειώσει τα 20 από τα 49 φετινά γκολ των «νερατζούρι» στο πρωτάθλημα. Εκτός λόγω τραυματισμού παραμένει ο Ντ' Αμπρόζιο (στόπερ).

Πιθανή ενδεκάδα: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Νταρμιάν, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Βιδάλ, Γιανγκ, Σάντσες, Μαρτίνες.

Γιουβέντους: Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (Κιέζα 20', Ράμσι 90+1') η Γιουβέντους κέρδισε με 2-0 τη Σαμπντόρια εκτός και συνέχισε την ανοδική της πορεία, και το κυνήγι των δύο ομάδων του Μιλάνο που πρωπορεύονται. Τώρα ο στόχος προς την κορυφή κάνει για λίγο στην άκρη, αφού προέχει το κύπελλο, όπου για να φτάσει μέχρι τα ημιτελικά χρειάστηκε να αποκλείσει τη Σπαλ. Χωρίς να συναντήσει τη παραμικρή δυσκολία η Γιουβέντους πήρε τη νίκη με 4-0 και έκλεισε ραντεβού με την Ίντερ σε διπλές αναμετρήσεις για τα ημιτελικά που θα δώσουν ένα εισιτήριο στον μεγάλο τελικό. Θέλοντας λοιπόν να είναι αυτή η κάτοχος του, η «Βέκια Σινιόρα» από απόψε κιόλας θα προσπαθήσει με υπομονή να φτάσει στο γκολ που θα της απλοποιήσει το έργο της, ενόψει του εντός έδρας επαναληπτικού, αλλά παράλληλα θα ψάξει και για εκδίκηση για την ήττα στο πρωτάθλημα.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένει τραυματίας ο Ντιμπάλα (επιθετικός). Νέα απώλεια ο Ράμσι (χαφ). Επιστρέφει ο Κουλουσέφσκι (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Μπουφόν, Κουαδράδο, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Αλεξ Σάντρο, Κιέζα Αρτούρ, Μπεντανκούρ, Μακ Κένι, Κουλουσέφσκι, Ρονάλντο.
Προϊστορία: Από δύο προκρίσεις μετράνε Ίντερ και Γιουβέντους σε αναμετρήσεις για το Coppa Italia.

04.02.04 Coppa Italia Γιουβέντους Ίντερ 2 : 2

*Tόσο η Ίντερ όσο και η Γιουβέντους θα επιδιώξουν να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει του επαναληπτικού σε μια εβδομάδα στο Τορίνο. Αμφότερες θα βρουν τις ευκαιρίες τους, με το line στα κόρνερ να αποτελεί μια καλή επιλογή γι' αυτούς που θα την αγοράσουν. (Over 10,5 κόρνερ στο 2,09 Μeridianbet)

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση