«Χ»αμένη ευκαιρία για Σασουόλο

Ισοπαλία με την Κάλιαρι

Κάλιαρι και Σασουόλο αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1 σε αναμέτρηση της 34ης ημέρας του πρωταθλήματος Ιταλίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μετριότατο από πλευράς θεάματος. Η Σασουόλο είχε την κατοχή της μπάλας, η άμυνα των γηπεδούχων ήταν παθητική και επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να διατηρήσουν τον απόλυτο έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους. Το μοναδικό γκολ του πρώτου ημιχρόνου σημείωσε ο Καπούτο στο 12' και ήταν το 18ο για τον επιθετικό της Σασουόλο στο εφετινό πρωτάθλημα.

Στο 48' ο Καρμπόνι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Κάλιαρι έμεινε με δέκα παίκτες όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με το 18ο εφετινό τέρμα του Ζοάο Πέδρο στο 63'.

ΟΙ φιλοξενούμενοι επιτέθηκαν και ρίσκαραν προς το τέλος χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Κάλιαρι: Κράνιο, Τσεπιτέλι, Πιζακάνε, Ματιέλο, Καρμπόνι, Μπίρσα (46’ Λαντινέτι), Πέδρο, Φαραγκό, Περέιρο (46’ Σιμεόνε), Νάντες, Ρογκ (90’ Ρόγκ).

Σασουόλο: Πέγκολο, Φεράρι, Σάντος, Ροζέριο (90’ Κυριακόπουλος), Μούλντουρ (71’ Μανιάνι), Τζούριτσιτς (90’ Τζούριτσιτς), Μπογκά, Χάρασλιν (71 Τζίον), Λοκατέλι, Τραορέ (71’ Ρασπαντόρι), Καπούτο.

Πηγή: novasports.gr