Θύμα ανατροπής στη Γένοβα η Γιουβέντους

Απίστευτα πράγματα στη Γένοβα όπου η Τζένοα με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά γύρισε το ματς με τη Γιουβέντους, νίκησε με 2-1 και έμεινε ζωντανή στη μάχη για την παραμονή.

Οι «μπιανκονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 48' με πολύ ωραίο σουτ του Ντιμπάλα. Στο 82' ο διαιτητής τους έδωσε πέναλτι όμως με παρέμβαση του VAR άλλαξε την απόφαση του. Πέντε λεπτά μετά ο Γκούντμουντσον με πολύ ωραία πλασέ έκανε το 1-1. Στο 95ο λεπτό ο Ντε Σίλιο ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Γεμπόα και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Κρίσιτο και έγραψε το 2-1.

ΤΖΕΝΟΑ: Σιρίγκου, Χέφτι, Ντάνι, Έστιγκαρντ, Κρίσιτο, Γκαλντάμες (46'Φρέντρουπ), Μπαντέλι, Μελεγκόνι (59'Γεμπόα), Αμίρι, Πορτανόβα (59'Εκουμπάν), Ντέστρο (69'Γκούντμουντσον).

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Κουαδράδο (60'Σάντρο), Μπονούτσι, Ρουγκάνι, Ντε Σίλιο, Αρτούρ (60'Ζακάρια), Μιρέτι (73'Μπερναντέρσκι), Ραμπιό, Ντιμπάλα (80'Ακέ), Κιν, Βλάχοβιτς (73'Μοράτα).

Πηγή: aek365.org