Σημαντικές απουσίες στην επίθεση για Τορίνο

*H αυλαία της 4ης αγωνιστικής στη Serie A ανοίγει σήμερα στο στάδιο «Μαπέι», εκεί όπου η Σασουόλο θα υποδεχθεί την Τορίνο.

0921: Sassuolo Calcio - Torino FC 21:45 («Mapei Stadium»)

Σασουόλο: Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω, η Σασουόλο κοίταξε στα μάτια τη Ρόμα μέσα στο «Ολίμπικο», αλλά υπέκυψε στις καθυστερήσεις, γνωρίζοντας έτσι την πρώτη της φετινή ήττα με 2-1. Από το παιχνίδι στη Ρώμη, η Σασουόλο κρατάει την καλή της παρουσία και ελπίζει πως σήμερα θα καταφέρει να επιστρέψει στα τρίποντα, κόντρα σε μία αντίπαλο που αντιμετωπίζει σημαντικές απουσίες.

Αγωνιστικά νέα: Για ακόμη ένα παιχνίδι θα μείνει εκτός ο Ομπιάνγκ (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Κονσίλι, Τόλγιαν, Κίρικες, Φεράρι, Ροζέριο, Λόπεζ, Φρατέζι, Μπεράρντι, Τζούρισιτς, Μπογκά, Ρασπαντόρι.

Τορίνο: Από επιβλητική εντός έδρας νίκη με 4-0 σε βάρος της νεοφώτιστης Σαλερνιτάνα προέρχεται η Τορίνο σε ένα παιχνίδι που σημαντικό ρόλο έπαιξε το σημείο που ήρθε το πρώτο γκολ (45'). Μετά το γκολ που σημείωσε ο Σανάμπρια, το οποίο ήταν εκείνο που άνοιξε το δρόμο προς την πρώτη νίκη της Τορίνο στη Serie A, ακολουθήσουν άλλα τρία στην επανάληψη από τους Μπρέμερ (65'), Πομπέγκα (87') και Λούκιτς (91') για να δώσουν διαστάσεις. Αυτό ήταν μόλις το πρώτο τρίποντο για την «γκρανάτα» και έτσι όπως ήρθε αναμένεται να της δώσει ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίας ο στόπερ Ίτζο και οι επιθετικοί Βέρντι, Μπελότι και Τζάτζα. Δύσκολα θα προλάβει ο Τζιτζί (στόπερ).

Πιθανή ενδεκάδα: Μιλίνκοβιτς, Ζίμα, Μπρέμερ, Ροντρίγκεζ, Σίνγκο, Πομπέγκα, Μαντράγκορα, Ανσάλντι, Λινέτι, Πιάτσα, Σανάμπρια.

Προϊστορία: Μόλις μία νίκη για τις δύο ομάδες στις τελευταίες εννέα αναμετρήσεις τους στην έδρα της Σασουόλο, με τις υπόλοιπες επτά να ολοκληρώνονται στην ισοπαλία.