Serie A: Φουλ για σεντόνι με ανατροπή η Ατάλαντα

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Η Ατάλαντα κέρδισε με 2-1 τη Ρόμα, η οποία προηγήθηκε και πλέον φουλάρει για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο 9ο λεπτό ο Πάου Λόπεθ έσωσε μετά από σουτ του Ίλισιτς ο οποίος έχασε μεγάλη ευκαιρία και στο 30’. Στο 38’ η κεφάλια του Τολόι πέρασε λίγο έξω και στο 45’ ο Ντζέκο έκλεψε μετά από λάθος του Παλομίνο και πλάσαρε για το 0-1.

Στο 50’ η Ατάλαντα έφερε στα ίσα το ματς με κοντινή προσπάθεια του Παλομίνο μετά από κεφαλιά του Ντζμσίτι και στο 54’ ο Λόπεθ είπε όχι σε πλασέ του Χάτεμπουρ. Και μάλιστα στο 59ο λεπτό, ο Πάσαλιτς έκανε το 2-1, 19’’ μετά την είσοδο του στο ματς.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Τολόι, Χάτεμπουρ, Παλομίνο, Ντζιμσίτι, Γκόζενς, Γκόμες (86’ Μουριέλ), Φρόιλερ, Ίλισιτς (83’ Μαλινόβσκι), Ντε Ρόουν, Σαπάτα (59’ Πάσαλιτς)

ΡΟΜΑ: Πάου Λόπεθ, Σπινάτσολα, Φάτσιο, Σμόλινγκ, Μαντσίνι (68’ Βερετού), Πελεγκρίνι, Μχιταριάν, Ντζέκο, Περότι (78’ Βιγιάρ), Κλάιφερτ (62’ Πέρες)