Πέρασε με μυθική ανατροπή από τη Σαρδηνία η Τζένοα!

Απίθανη Τζένοα, μυθική ανατροπή στη Σαρδηνία και πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα! Οι Γενοβέζοι έφεραν… τούμπα το προβάδισμα που είχε πάρει με 2-0 η Κάλιαρι και έκαναν «σεφτέ» στη Serie A.

Στο 16ο λεπτό ο Ζοάο Πέδρο με εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 56’ ο Τσεπιτέλι με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0, με τον Ντέστρο στο 59’ να μειώνει σε 2-1. Ο Φάρες με κεφαλιά, έφερε το ματς στα ίσα 2-2 στο 69ο λεπτό. Ο Αλγερινός δεν σταμάτησε εκεί και στο 78’ ξανά με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Η Ουντινέζε συνέχισε την εξαιρετική της πορεία, επικράτησε 1-0 στην έδρα της Σπέτσια και έφτασε τους 7 βαθμούς σε τρεις αγωνιστικές. Σκληρό ματς, με κακό ρυθμό, πολλά μαρκαρίσματα και λιγοστές φάσεις, με την Ουντινέζε να χτυπάει στο… φινάλε και να παίρνει τη νίκη με το γκολ του Σάμαρτζιτς.

Πρώτη νίκη για την Τορίνο που διέλυσε με το εμφατικό 4-0 την Σαλερνιτάνα, η οποία παραμένει χωρίς βαθμό μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

Ο Σανάμπρια στο 45ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ιβάν Γιούριτς, για να έρθει ο Μπρέμερ στο 65’ να κάνει το 2-0. Η Τορίνο είχε πάρει τα πάνω της, με την Σαλερνιτάνα να μην μπορεί να αντιδράσει. Στο 87’ ο Πομπεγκά έκανε το 3-0, με τον Λούκιτς στο 90+1 να διαμορφώνει το τελικό 4-0!