Νίκη… αγνοείται για τη Λέτσε

Ούτε και σήμερα

Στο 2-2 έμεινε η Λέτσε με τη Σασουόλο και αγνοεί τη νίκη για πάνω από ένα μήνα.

Στο 4ο λεπτό ο Μπεράρντι έκοψε για τον Τραορέ που αστόχησε από καλή θέση και στο 18’ ο Ροσετίνι έβγαλε τη σέντρα, ο Λαπαντούλα κατέβασε πανέμορφα και άδειασε τον Ρομάνια και από κοντά πλάσαρε για το 1-0. Ωστόσο στο 35’ ο Λοκατέλι άνοιξε δεξιά στον Τόλιαν, που πάτησε περιοχή και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Γκάμπριελ για το 1-1.

Όμως στο 42’ η Λέτσε κέρδισε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και ο Φάλκο με φοβερή εκτέλεση έκανε το 2-1.

Στο 81ο λεπτό ο Μπογκά έκανε το γύρισμα από αριστερά αλλά ο Ντεφρέλ πλάσαρε άστοχα και στο 85’ ο Γκάμπριελ είπε όχι σε κοντινό πλασέ του Ντεφρέλ αλλά ο Μπεράρντι με νέο σουτ από το πέναλτι, έκανε το 2-2.

Στο 89ο λεπτό ο Λαπαντούλα έχασε μεγάλη ευκαιρία από κοντά,καθώς πλάσαρε άσχημα ενώ στο 90+3' ο Κονσίλι έσωσε μετά από κεφαλιά του Μεκαριέλο.

ΛΕΤΣΕ: Γκάμπριελ, Ροσετίνι, Καλντερόνι, Λουτσιόνι, Μανκόζου, Πετριτσιόνε, Μάιερ (71’ Ρικάρντι), Ταμπανέλι (40’ Σαχόβ), Λαπαντούλα, Μεκαριέλο, Μπαμπακάρ (15’ Φάλκο)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσιλι, Τόλιαν, Ρομάνια, Μαρλόν, Κυριακόπουλος (81’ Ντάνκαν), Ομπιάνγκ, Λοκατέλι (86’ Πελούζο), Μπογκά, Τραορέ (66’ Ντσούρισιτς), Ντεφρέλ, Μπεράρντι

Πηγή: aek365.gr

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση