Νέο βήμα παραμονής για την Μπρέσια

Μετά τη νίκη της επί της ΣΠΑΛ, η Μπρέσια κέρδισε με 3-0 και τη Λέτσε και κάνει άλματα παραμονής. Πρώτη νίκη στην έδρα της για την Μπρέσια.

Στο 7ο λεπτό ο Γκάμπριελ έσωσε δύσκολα μετά από σουτ του Ρόμουλο, ενώ στο 11’ ο κίπερ της Λέτσε νίκησε και τον Τονάλι και στο 30’ ήταν η σειρά του Αλφόνσο να πει όχι σε σουτ του Καλντερόνι.

Και τελικά στο 32’ μετά από εκτέλεση φάουλ από τον άξονα, ο Τορεγκρόσα πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Σπάλεκ πήρε τη δεύτερη και ο Κανσεγιόρ εξ επαφής με προβολή έκανε το 1-0. Μάλιστα στο 44’ μετά από γέμισμα ο Γκάμπριελ έκανε μυθική γκάφα και ο Ζαμπέλι από δεξιά έδωσε στον Τορεγκρόσα που σε κενό τέρμα έγραψε το 2-0.

Στο 48ο λεπτό ο Γκάμπριελ πραγματοποίησε τεράστια διπλή επέμβαση σε διαδοχικά σουτ του Μπαλοτέλι, ο οποίος έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία στο 54’.

Και στο 61’ ο Τορεγκρόσα άνοιξε αριστερά στον Μπιζόλι που γύρισε με τη μία για τον Σπάλεκ κι εκείνος πλάσαρε εξ επαφής για το 3-0. Στο 70’ το σουτ του Φάλκο πέρασε λίγο έξω και στο επόμενο λεπτό ο Αλφόνσο είπε όχι σε σουτ του Λα Μαντία όπως έκανε και στο 73’ σε σουτ του Μπαμπακάρ. Στο 85ο λεπτό ο Γκάμπριελ είπε όχι σε σουτ του Ρόμουλο. όπως έκανε και στο 89’.

ΜΠΡΕΣΙΑ: Αλφόνσο, Κανσεγιόρ, Ζαμπέλι, Ματέιου, Ρόμουλο, Μπιζόλι, Ντόι (29’ Σπάλεκ), Μανγκραβίτι, Τονάλι (81’ Βιβιάνι), Μπαλοτέλι, Τορεγκρόσα (70’ Μαρτέλα)

ΛΕΤΣΕ: Γκάμπριελ, Ροσετίνι, Ριζπόλι, Ντελ Όρκο, Σαχόβ (46’ Φάλκο), Ταχτσίδης, Καλντερόνι (72’ Μπαμπακάρ), Λα Μαντία, Μάιερ (62’ Φαρίας), Λαπαντούλα, Ταμπανέλι

Aπό: aek365.gr

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση