Νάπολι - Μίλαν 3-2: Απίστευτη νίκη με ανατροπή (video)

Συγκλονιστικό παιχνίδι στο Σαν Πάολο...

Συγκλονιστικό παιχνίδι στο Σαν Πάολο με τη Νάπολι να παίρνει τη νίκη 3-2 απέναντι στην Μίλαν που είχε προηγηθεί με 2-0.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ το οποίο είχε διαμορφωθεί στο 50ο λεπτό για τους ροσονέρι οι οποίοι εκείνη τη στιγμή φάνταζαν το φαβορί για να πανηγυρίσουν τη νίκη. Είχαν πάρει το προβάδισμα στο 15ο λεπτό με το εξαιρετικό γκολ του Μποναβεντούρα και εκείνο του Καλάμπρια στο 49ο λεπτό του ματς.

Ωστόσο λίγο αργότερα όλα άλλαξαν. Ο Ζιελίνσκι αρχικά στο 53ο λεπτό μείωσε σε 2-1 για τη Νάπολι και στη συνέχεια στο 67ο λεπτό έκανε το 2-2.

Όμως οι παρτενοπέι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Στο 80ο λεπτό ο Μέρτενς μετά από μια καταπληκτική σέντρα του Άλαν στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντοναρούμα δίνοντας το προβάδισμα και –τελικά- τη νίκη στη Νάπολι.