Μυθική ανατροπή της Βερόνα μέσα στη Βενετία!

Απίθανα πράγματα στην Ιταλία

Απίθανα πράγματα στη Serie A, αφού αν και η Ελλάς Βερόνα βρέθηκε να χάνει με 3-0 από τη Βενέτσια εκτός έδρας στο ημίχρονο, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, έκανε μυθική ανατροπή και έφυγε με το… μάγκικο «διπλό» (4-3)!

Οι γηπεδούχοι που παρέμεινα στην 16η θέση με 15 βαθμούς, προηγήθηκαν με τους Τσεκαρόνι (12'), Τσέρνιγκοϊ (19') και Ανρί (27'), για να έρθουν στο δεύτερο ημίχρονο το αυτογκόλ του Ανρί (52'), το πέναλτι του Καπράρι (65') και τα δύο γκολ του Σιμεόνε (67', 85'), «τούμπαραν» το ματς και ανέβασαν τους φιλοξενούμενους στην 9η θέση με 23 βαθμούς.

Στο άλλο ματς των 16:00, η Σασουόλο αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Σπέτσια εκτός έδρας, είδε τον Ρασπαντόρι να πετυχαίνει δύο όμορφα γκολ και να δίνει τον βαθμό στους «νεροβέρντι» (2-2).

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση