Πέρασε… αέρα από το Μπέργκαμο η Μίλαν

Η Μίλαν επικράτησε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 3-2 της Αταλάντα

Μίλαν για μεγάλα πράγματα! Οι «ροσονέρι» πέρασαν πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ από το Μπέργκαμο, επικρατώντας 3-2 της Αταλάντα για να επιστρέψει στη δεύτερη θέση.

Εκρηκτικό ξεκίνημα για την ομάδα του Πιόλι, που στα 28 δευτερόλεπτα προηγήθηκε με τον Καλάμπρια, σοκάροντας την Αταλάντα. Και πριν καν βγει το ημίχρονο, στο 42ο λεπτό, ο Τονάλι έκανε δύο τα τέρματα για τους «ροσονέρι», δίνοντάς τους μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη.

Μια νίκη που… κλείδωσαν οι φιλοξενούμενοι με γκολάρα του Λεάο στο 78’, με τους «μπεργκαμάσκι» να… ξυπνάνε στο φινάλε, αλλά να μην προλαβαίνουν να κάνουν κάτι παραπάνω από το να μειώσουν στο τελικό 3-2 με τους Ζαπάτα (86’ πέν.) και Πάσαλιτς (90’+4’).