Πάρμα-Μίλαν 1-1: Της «τσάκισε» τα όνειρα ο Μπρούνο Άλβες(vid)

Ισοφάρισε στο 87' και η τετράδα χάνεται

Η προσπάθειά της να πάρει το εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της νέας σεζόν κινδυνεύει να αποτύχει! Η Μίλαν μπορεί να ήθελε σαν... τρελή τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Πάρμα αλλά κάτι τέτοιο δεν φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο του «Ενιο Ταρντίνι».

Οι «ροσονέρι» είδαν τον Ντοναρούμα στέκεται στο «ύψος» του σε αρκετές φάσεις που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι αλλά όχι μέχρι το τέλος. Μάλιστα, η Μίλαν στάθηκε ακόμη πιο τυχερή καθώς στο 69ο λεπτό ο Καστιγέχο της έδωσε το προβάδισμα. Στο 87ο λεπτό όμως ο Μπρούνο Άλβες έκανε την χαλάστρα. Στην επιστροφή του στην ενεργό δράση ο Πορτογάλος ισοφάρισε σε 1-1 και έδωσε έναν πολύ σημαντικό βαθμό στην ομάδα του.

Την ίδια στιγμή όμως «κράτησε» τη Μίλαν στους δύο βαθμούς από τη Ρόμα η οποία δοκιμάζεται κόντρα στην Ίντερ στο μεγάλο ματς της 33ης αγωνιστικής.