Μυθική ανατροπή με ψυχή… πρωταθλήτριας η Μίλαν!

Η Μίλαν είναι εδώ και δείχνει έτοιμη να διεκδικήσει το πρωτάθλημα!

Τι ανατροπάρα έκανε η Μίλαν! Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι δεν… μάσησε από το γεγονός ότι η Βερόνα «πάγωσε» το «Σαν Σίρο» και προηγήθηκε με 2-0 στο 24’, έφερε «τούμπα» το ματς με απίθανη ανατροπή στο τελευταίο μισάωρο και με το 3-2 που επικράτησε, ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με ματς περισσότερο!

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Βερόνα και εφιαλτικά για τη Μίλαν! Οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν το «Σαν Σίρο» με τον Καπράρι στο 7’, με τον μεσοεπιθετικό της Βερόνα να σκοράρει για 4η φορά απέναντι στους αγαπημένους του «ροσονέρι», με τον Κάλινιτς να κερδίζει πέναλτι λίγο αργότερα και τον Μπαράκ στο 24’ να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ, η οποία και το διατήρησε ως την ανάπαυλα.

Η Μίλαν το πάλευε, αλλά επιθετικά δεν είχε τη δημιουργία άλλων παιχνιδιών ελέω και των πολλών απουσιών. Παρόλα αυτά, ο Ζιρού στο 60’ με σεντερφορίσια κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μοντιπό, για να μειώσει σε 2-1 και να βάλει ξανά τους «ροσονέρι» στο ματς. Η Μίλαν άρχισε μετά το γκολ να πιέζει ασφυκτικά, να κλείνει στο μισό γήπεδο τη Βερόνα και έμοιαζε θέμα χρόνου να βρει και δεύτερο γκολ. Ένα γκολ που ήρθε στο 76ο λεπτό με πέναλτι του Κεσί, με την ολική ανατροπή να έρχεται δύο λεπτά αργότερα όταν ο Γκίντερ σε γύρισμα του Καστιγέχο έστειλε με στραβοκλωτσιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, γράφοντας το 3-2. Τίποτα δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά, με τον Ζλάταν να επιστρέφει ξανά στα γήπεδα μετά τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε και να βοηθάει με τον τρόπο του και αυτός να παραμείνει το σκορ υπέρ της ομάδας του.

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση