Η Σασουόλο έκλεισε το σπίτι της Μίλαν!

Διπλό της Σασουόλο στο Μιλάνο

Κάζο για τη Μίλαν, πανηγύρια στην άλλη άκρη της πόλης για την Ίντερ. Οι «ροσονέρι» υπέστησαν ήττα σοκ με 2-1 σο «Σαν Σίρο» από τη Σασουόλο, παρότι προηγήθηκαν στο σκορ και ο τίτλος καταλήγει οριστικά στην Ίντερ.

Στο 13ο λεπτό ο Ντζούριτσιτς πέρασε με τακουνάκι στον Μπογκά που έκανε το πλασέ από καλό σημείο και είδε τον Ντοναρούμα να λέει όχι και στο 26’ ο Κυριακόπουλος πρόλαβε σωτήρια τον Λεάο. Ωστόσο στο 30’ ο Τσαλχάνογλου με πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ από αριστερά έκανε το 1-0 για τη Μίλαν.

Στο 43ο λεπτό ο Νταλότ έβαλε σωτήρια προβολή σε σουτ του Μπεράρντι, ενώ στο 55’ ο Κονσίλι είπε όχι σε σουτ του Σαλεμάκερς.

Στο 61’ ο Κονσίλι βγήκε και πρόλαβε σωτήρια τον Τσαλχάνογλου, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπεράρντι πέρασε όμορφα στον Τραορέ που πλάσαρε άστοχε από κοντά.

Και στο 76ο λεπτό, ο Τόλιαν έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Ρασπαντόρι με προβολή από κοντά ισοφάρισε σε 1-1. Και μάλιστα στο 83’ ο Μπεράρντιε έστρωσε από δεξιά στον Ρασπαντόρι, που πήρε όμορφα την μπάλα στο πέναλτι μπροστά από τον Τόμορι και από κοντά πλάσαρε για το 1-2.

Στο επόμενο λεπτό ο Ντοναρούμα είπε όχι σε σουτ του Αράσλιν όπως έκανε και στο 85’ σε πλασέ του Κυριακόπουλου

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Καλάμπρια (86’ Καλουλού), Κίερ, Τόμορι, Νταλότ, Μεϊτέ (86’ Ντίας), Κεσί, Σαλεμάκερς, (86’ Καστιγιέχο), Ρέμπιτς (74’ Μάντζουκιτς), Τσαλχάνογλου (73’ Κρούνιτς), Λεάο

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Μίλντιρ (64’ Τόλιαν), Μαρλόν, Φεράρι, Κυριακόπουλος, Ομπιάνγκ (72’ Λόπες), Λοκατέλι, Μπεράρντι, Ντζούριτσιτς (64’ Τραορέ), Μπογκά (83’ Αράσλιν), Ντεφρέλ (64’ Ρασπαντόρι)