Άφησε βαθμούς στη Σαρδηνία η Μίλαν

Παρά το γεγονός πως ο Ιγκουαΐν πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μίλαν, οι «ροσονέρι» κόλλησαν στο 1-1 στην έδρα της Κάλιαρι

Δύο βαθμούς άφησε στη «Sardegna Arena» η Μίλαν, όποιυ και κόλλησε στο 1-1 με την Κάλιαρι. Πρώτο επίσημο γκολ με τη φανέλα της Μίλαν για τον Γκονσάλο Ιγκουαΐν.

Η Κάλιαρι μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 4ο λεπτό έφτασε στο γκολ. Ο Παβολέτι σημάδεψε το δοκάρι της Μίλαν και στην επαναφορά ο Πέδρο με πλασέ από το πέναλτι έκανε το 1-0.

Η Μίλαν δεν μπόρεσε να απειλήσει ως την ανάπαυλα αλλά στην επανάληψη μπήκε πιο δυνατά και στο 56΄έφερε στα ίσα το σκορ. Ο Κεσί έβγαλε κάθετα, ο Ιγκουαΐν πρόλαβε τον Κράνιο και  σε κενή εστία πλάσαρε για το 1-1. Ωστόσο από εκεί και πέρα η Κάλιαρι έκλεισε τους χώρους και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κράνιο, Σρνα, Κλάβαν, Παντοΐν, Ρομάνια, Κάστρο (84’ Ντεσένα), Μπράνταριτς, Πέδρο (64’ Σάου), Μπαρέλα, Παβολέτι, Φαρίας (52’ Ιονίτσα)

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Μουζάκιο, Ροντρίγκες (85’ Λαξάλτ), Ρομανιόλι, Μπίλια, Καλάμπρια, Μποναβεντούρα (66’ Μπακαγιόκο), Τσαλχάνογλου (73’ Καστιγιέχο), Κεσί, Ιγκουαΐν, Σούσο

Πηγή: aek365.com