Ματσάρα χωρίς νικητή το ελληνικό ντέρμπι στο Σασουόλο

Σπουδαίο παιχνίδι για την 13η αγωνιστική της Serie A

Σπουδαίο παιχνίδι αλλά χωρίς νικητή ήταν αυτό που έγινε ανάμεσα σε Σασουόλο και Κάλιαρι, για την 13η αγωνιστική της Serie A, όπως μαρτυράει και το τελικό 2-2.

Οι «νεροβέρντι» προηγήθηκαν λίγο πριν την ανάπαυλα, καθώς στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης, με υπέροχο σουτ ο Σκαμάτσα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κράνιο, για το 1-0

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα, φέρνοντας το ματς ξανά στα ίσια τρία λεπτά μετά, χάρη στο εντυπωσιακό γυριστό σουτ του Μπαλντέ...

Η Σασουόλο πήρε ξανά το προβάδισμα στο 52’, καθώς ο Μπάμπης Λυκογιάννης -που αγωνίστηκε σε όλο το ματς- ανέτρεψε τον Φρατέσι και ο Μπεράρντι ευστόχησε στο πέναλτι, κάνοντας το 2-1.

Εν τέλει, η Κάλιαρι έφτασε εκ νέου στην ισοφάριση, «πληρώνοντας» την ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου -ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 86’- με το ίδιο νόμισμα…

Καθώς ο Φρατέσι έκανε πέναλτι στον Ζοάο Πέδρο, που ανέλαβε την εκτέλεση του κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το 2-2, στο 56ο λεπτό.