Λύγισε την Πάρμα η Νάπολι

Η Νάπολι επικράτησε με 2-0 της Πάρμα για την 20η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος

Χωρίς πολλά-πολλά η Νάπολι νίκησε με 2-0 την Πάρμα και την δυσκολεύει περισσότερο βαθμολογικά, αφού βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 13 βαθμούς.

Η φιλοξενούμενοι παρά τις πιέσεις που άσκησαν στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα και έφυγαν ηττημένοι από το «σπίτι» της Νάπολι.

Στο 32ο λεπτό ο Ελμάς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ύστερα από ασίστ του Ντέμε, με την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο να πηγαίνει στην ανάπαυλα με προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος υπήρχε ισορροπία στο παιχνίδι, καθώς τόσο η Νάπολι, όσο και η Πάρμα πίεζαν και δημιουργούσαν φάσεις. Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ' Αβέρσα άρχισε να δείχνει τα δόντια της και να απειλεί την εστία της αντίπαλης ομάδας, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να σκοράρει κάποιο γκολ.