Κλείδωσε το σεντόνι η Αταλάντα

Εύκολη νίκη με 5-0 για την Αταλάντα επί της Μπολόνια

Κουνά το σεντόνι η Αταλάντα που διέλυσε με 5-0 την Μπολόνια και κλειδώνει την τετράδα.

Στο 9ο μόλις λεπτό ο Γκολίνι είπε όχι σε σουτ του Όλσεν και στην επαναφορά ο Ντζιμσίτι απομάκρυνε ενώ στο 22’ ο Σκορούπσκι πρόλαβε τον Σαπάτα, Όμως στο ίδιο λεπτό ο Μουριέλ πάτησε με όμορφο τακουνάκι στον Μαλινόβσκι που έκανε το 12-0 με σουτ από το ύψος του πέναλτι

Στο 24ο λεπτό η Αταλάντα είχε και δοκάρι με τον Μουριέλ και στο 30’ το σουτ του Μαλινόβσκι πέρασε λίγο έξω.

Μάλιστα στο 43ο λεπτό η Αταλάντα κέρδισε πέναλτι και ο Μουριέλ το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0.

Στο 49ο λεπτό αποβλήθηκε ο Σκούτεν και στο 52’ ο Σκορούπσκι έσωσε μετά από σουτ του Μουριέλ.

Μάλιστα στο 57ο λεπτό ο Φρόιλερ έκλεψε από τον Σβάνμπεργκ και με σουτ έγραψε το 309 και στο 59 ο Μαλινόβσκι έκανε μαγική ενέργεια στο πέναλτι κι άφησε στον Σαπάτα που από κοντά πλάσαρε για το 4-0.

Στο 70ο λεπτό ο Χάτεμπουρ έχασε μεγάλη ευκαιρία για την Αταλάντα και στο 73’ ο Μέλε έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Μίραντσουκ από το πέναλτι πλάσαρε για το 5-0. Στο 88' ο Ντανίλο έσωσε στη γραμμή μετά από προσπάθεια του Ντζιμσίτι.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Τολόι (71’ Καλντάρα), Ντζιμσίτι, Ρομέρο, Χάτεμπουρ, Ντε Ρόουν, Μέλε, Φρόιλερ (62’ Πεσίνα), Μαλινόβσκι (71’ Ίλιτσιτς), Μουριέλ (61’ Μίραντσουκ), Σαπάτα (78’ Λάμερς)

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Αντόβ, Σουμαορό, Ντανίλο, Ντε Σιλβέστρι (55’ Βινιάτο), Σκούτεν, Σβάνμπεργκ (63’ Εμπαγέ), Σοριάνο (56’ Μπάλντουρσον), Παλάσιο, Όλσεν (72’ Ορζολίνι), Μπάροου (72’ Πόλι).