Σόκαρε την Ίντερ η Τορίνο και 2-2!

Ενώ προηγήθηκαν οι νερατζούρι με 2-0, κατάφεραν να ισοφαριστούν...

To κάζο της πρεμιέρας δεν έβαλε μυαλό στην Ίντερ, η οποία παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο «πέταξε» άλλους δύο βαθμούς απέναντι στην Τορίνο (2-2).

Με τον Ιβάν Πέρισιτς (πλασέ στο 9′ μετά από ενέργεια του Μάουρο Ικάρντι) και τον Στεφάν ντε Φράι (κεφαλιά στο 32′ από φάουλ του Ματέο Πολιτάνο) να σκοράρουν και προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο, η Ίντερ έδειχνε ότι θα περνούσε ένα ήσυχο βράδυ απέναντι στην Τορίνο του έμπειρου Βάλτερ Ματσάρι στο «Σαν Σίρο» και θα… ρέφαρε την ήττα της πρεμιέρας στην έδρα της Σασουόλο (0-1).

Στην επανάληψη, η γνωστή ηττοπάθεια των «Νερατζούρι» έκανε την εμφάνισή της και η ψυχωμένη «Γκρανάτα» ανταπέδωσε στα ίσα, με σκόρερ τον Αντρέα Μπελότι στο 55′ και τον Σουαλιχό Μεϊτέ στο 68′, για να παραμείνει το 2-2 μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης και να μετατρέψει από τις 26 Αυγούστου τα όνειρα πρωταθλήματος των υποστηρικτών της Ίντερ σε… «ας βγούμε Τσαμπιονς Λιγκ και φέτος»…