Ικάρντι λαμπρός οδηγεί την Ίντερ!

Κόντρα στους ψυχωμένους γηπεδούχους οι «νερατζούρι» τα βρήκαν... σκούρα

Δεν θάμπωσε κανέναν με την παρουσία της στην έδρα της ΣΠΑΛ, αλλά η Ίντερ είχε το ζητούμενο ή για την ακρίβεια είχε Ικάρντι!

Κόντρα στους ψυχωμένους γηπεδούχους οι «νερατζούρι» τα βρήκαν... σκούρα, αλλά ο αρχηγός της ομάδας είχε τις λύσεις, αφού μετουσίωσε σε γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν, οδηγώντας την ομάδα του Σπαλέτι σε νίκη με 2-1.

Μόλις στο 14’ ο Αργεντινός επιθετικός άνοιξε το σκορ, αλλά αντί η Ίντερ να παίξει με ελευθερία κινήσεων και χωρίς άγχος, πιέστηκε πάρα πολύ από τους γηπεδούχους και μάλιστα στο 18’ στάθηκε πάρα πολύ τυχερή, αφού ο Αντενούτσι αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Παρ’ όλα αυτά, η ΣΠΑΛ δεν πτοήθηκε, συνέχισε να πιέζει και μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο έχασε ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση, που τελικά τη βρήκε στο 72’ με γκολ του Παλόσκι που είχε μπει στο ματς έξι λεπτά νωρίτερα. Ωστόσο, η Ίντερ βρήκε τη λύση... Ο Πέρισιτς βρήκε τον Ικάρντι στην κίνηση και με πλασέ του αρχηγού στο 78’ η Ίντερ πήρε τη νίκη με 2-1.