Η νέα Γιουβέντους είναι… ωραία!

Με τους Βλάχοβιτς, Ζακάρια να σκοράρουν στο ντεμπούτο τους, η Γιουβέντους επικράτησε 2-0 της Βερόνα

Γιουβέντους να την πιεις στο… ποτήρι! Η ομάδα του Μαξ Αλέγκρι εμφανίστηκε ανανεωμένη, με τους Βλάχοβιτς, Ζακάρια να ξεκινάνε βασικοί και να σκοράρουν χαρίζοντας μια άνετη νίκη στη «γηραιά κυρία» κόντρα στη Βερόνα (2-0), ανεβαίνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά με τον Ντούσαν Βλάχοβιτς να συνεχίζει από εκεί που είχε μείνει με τη Φιορεντίνα, αφού μόλις στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ (1-0) με υπέροχη λόμπα για να ξεκινήσει την… απόσβεση των 81 εκατ. ευρώ.

Ένα τέρμα που έφτιαξε αρκετά το παιχνίδι, αφού η Βερόνα αναγκάστηκε να βγει μπροστά και να επιτεθεί, κινδυνεύοντας όμως και στην αντεπίθεση να δεχτεί ένα δεύτερο, το οποίο εν τέλει ήρθε με τον άλλον νεοφερμένο Ζακάρια στο 61ο λεπτό για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ που παρέμεινε ως το φινάλε, με τον Ρέτσο να μπαίνει αλλαγή και να ντεμπουτάρει για την Βερόνα.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση