Φιορεντίνα με… τρέλα, πέρασε και από τη Γένοβα!

Πω, πω μια Φιορεντίνα! Η εξαιρετική ομάδα του Βιντσέντσο Ιταλιάνο πέρασε και από τη Γένοβα, επικρατώντας πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 της Τζένοα για να πάρει την τρίτη της νίκη σε τέσσερα παιχνίδια στη Serie A.

Τρομερό πρώτο μέρος, με φοβερό ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν για τις δύο ομάδες. Παρόλα αυτά, το 0-0 δεν άλλαξε κυρίως λόγω της αστοχίας του Ντέστρο για τους γηπεδούχους και των Γκονζάλες, Βλάχοβιτς για τους φιλοξενούμενους. Ο Ιταλιάνο έριξε στο ματς τον Σαπονάρα και δικαιώθηκε αφού ο Ιταλός φορ με φοβερό γκολ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 60’, με τον Μποναβεντούρα στο 89ο λεπτό να κλειδώνει το τρίποντο για την Φιορεντίνα.

Το μόνο που άλλαξε ήταν το τελικό σκορ, αφού στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάντελι κέρδισε πέναλτι και Κρίσιτο μείωσε σε 2-1 στο 90’+8’.