«Εύκολα» στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας η Αταλάντα!

Δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη 3-1 απέναντι στην Κάλιαρι και να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας...

Την πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου Ιταλίας κατέκτησε η Αταλάντα παίρνοντας τη νίκη 3-1 απέναντι στην Κάλιαρι. Στο τελευταίο χρονικά ματς του θεσμού της Πέμπτης που σημαδεύτηκε από την πρόκριση της ΣΠΑΛ, η ομάδα του Μπέργκαμο δεν δυσκολεύτηκε να επιβάλει τον ρυθμό της και να πανηγυρίσει στο τέλος.

Στο 43ο λεπτό ο Μιραντσουκ άνοιξε το σκορ, κάμπτοντας τις όποιες ελπίδες είχε η Κάλιαρι. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 55ο λεπτό με τον Σοτίλ ισοφάρισαν σε 1-1.

Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν σύντομα να βάλουν τα πράγματα στη... θέση τους. Μέσα σε λίγα λεπτά, πέτυχε δύο γκολ και ουσιαστικά τελείωσε το ματς. Στο 61ο λεπτό ο Μουριέλ έκανε το 2-1 και ο Σουτάλο στο 64ο το τελικό 3-1.