Διέλυσε την Τορίνο και πήρε ανάσα η Λέτσε!

Ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού

Νίκη-ανάσα για την Λέτσε, παραπαίει η Τορίνο! Η Λέτσε ήταν εξαιρετική, έκανε... φύλλο και φτερό την Τορίνο που βρίσκεται σε πολύ κακή κατάσταση και με το 4-0 που επικράτησε, ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Παράλληλα, ξέφυγε με τρεις βαθμούς από τη Τζένοα και τέσσερις από Μπρέσια και ΣΠΑΛ.

Με ορμή μπήκαν οι γηπεδούχοι στον αγωνιστικό χώρο και πριν καν συμπληρωθούν 20 λεπτά στο ματς, βρέθηκαν να προηγούνται με διαφορά δύο τερμάτων. Ο Ντεϊόλα άνοιξε το σκορ στο 11’ και οκτώ λεπτά αργότερα ήρθε ο Μπαράκ για να διαμορφώσει το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι γηπεδούχοι, που... έπνιγαν τους φιλοξενούμενους και πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα. Ο Φάλκο στο 64’ έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του, με τον Λαπαντούλα να βάζει το κερασάκι στην τούρτα και να διαμορφώνει το 4-0 με πέναλτι στο 78’.