Αυτοκτόνησε και αναστήθηκε η Ουντινέζε

Απίθανη ματσάρα με την Ουντινέζε να παίρνει τη νίκη απέναντι στην Τορίνο

Απίθανη ματσάρα στο «OLIMPICO GRANDE TORINO» με την Ουντινέζε να φεύγει με τη νίκη 2-3 απέναντι στην Τορίνο, που άγγιξε το θαύμα αλλά αυτοκτόνησε ένα λεπτό αργότερα.

Φάση και γκολ ήταν η εικόνα του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν σε κάθε καλή στιγμή που δημιουργούν. Η Ουντινέζε πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο και μέχρι την ανάπαυλα το παιχνίδι ''έσβησε''. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα από νωρίς και κάπου εκεί άρχισε το... καλό. Η Τορίνο έφερε το ματς στα ίσα, σκοράρωντας δύο φορές μέσα σε ένα λεπτό, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα χάνοντας τελικά και το βαθμό.

Η Ουντινέζε άνοιξε το σκορ με την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 24' με τον Γουάλας να κλέβει από τον Μεϊτέ και να περνά για τον Ντεουλοφέου που έβγαλε τον Πουσέτο σε τετ-α-τετ με τον Σιρίγκου κι αυτός πλάσαρε για το 0-1. Αυτή ήταν και η μοναδική καλή στιγμή σε ένα μετριότατο πρώτο ημίχρονο με την Τορίνο να μην μπορεί να βρει απάντηση στο γκολ των φιλοξενούμενων.

Στο 54' και την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους η Ουντινέζε πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Περέιρα να κάνει ωραία ενέργεια και να στρώνει στον Ντε Πολ που με απίθανο πλασέ στην κίνηση, έκανε το 0-2. Στο 66' η Τορίνο μείωσε με τον Μπονατσόλι να κλέβει από τον Σαμίρ και να γυρίζει για τον Μπελότι που από κοντά έκανε το 1-2, ενώ σε λιγότερο από ένα λεπτό αργότερα έφερε το ματς στα ίσα με τον να βγάζει απίθανη μπαλιά για τον Μπελότι που πάτησε για τον Μπονατσόλι κι αυτός με ωραίο σουτ έκανε το 2-2. Στην αμέσως επόμενη επίθεση, η Ουντινέζε πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Περέιρα να γυρίζει για τον Νεστορόφσκι που με πλασέ στην κίνηση, έκανε το 2-3.

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκουυ, Λιανκό, Ενκουλού (45' Ίτσο), Ρικάρντο Ροντρίγκες, Σίνγκο, Μεϊτέ (45' Λούκιτς), Ρινκόν, Λινέτι, Βοϊβόντα (65' Γκόγιακ), Τζάτζα (45' Μπονατσόλι), Μπελότι

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Μπονιφάτσι, Νούιτινγκ (43' Μπεκάο), Σαμίρ, Λάρσεν, Ντε Πολ, Γουάλας (61' Μαντραγκόρα), Ρομπέρτο Περέιρα (82' Μακένγκο), Ζέεγκελαρ, Ντεουλοφέου (61' Νεστορόφσκι), Πουσέτο (82' Λαζάνια)

Πηγή: aek365.gr

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση